Pie tramvaja sliedēm, kas iet gar vēstniecību, izklāts balts palags, uz kura uzzīmēts brīvības simbols un ar sarkanu krāsu angļu valodā uzrakstīts "Brīvību Tibetai".
Notikušo vēro aptuveni 30 policistu, no kuriem daļa, glābjoties no nejaukā laika, sēž busiņos.
Starp demonstrantiem redzami Saeimas deputāti Sandra Kalniete, Uldis Grava un Ingūna Rībena, profesore Janīna Kursīte, kamaniņbraucējs Mārtiņš Rubenis, mūziķis Aigars Runčis, teātra režisore Māra Ķimele.
Neilgi pēc sapulces sākuma ieradās un uzrunu sanākušajiem teica Saeimas deputāte Silva Bendrāte ("Jaunais laiks"). Viņa pastāstīja, ka 13 Saeimas deputātu grupa Tibetas atbalstam sagatavojusi deklarāciju, kurā vēršas pret vardarbību un izrēķināšanos Tibetā. Saeima gan noraidīja šī jautājuma skatīšanu plenārsēdē ceturtdien, tomēr Bendrāte pauda cerību, ka deklarāciju parlaments skatīs nākamnedēļ.
Diena jau iepriekš vēstīja, ka ne visi no Saeimas Tibetas atbalsta grupas piedalās ceturtdienas piketā, turklāt četri no viņiem darbojas arī grupā, lai veicinātu sadarbību ar Ķīnu. Trīs no četriem deputātiem — Pēteris Tabūns (TB/LNNK), Jānis Šmits (LPP/LC) un Leopolds Ozoliņš (ZZS) — neuzskata, ka, līdzdarbojoties gan Ķīnas, gan Tibetas grupās, būtu rīkojušies pretrunīgi. Vienīgi deputāts Andis Kāposts (ZZS) domā savādāk. «Atklāti sakot būtu jāizstājas no vienas,» viņš Dienai saka. Tiesa, viņš vēl neesot izšķīries, vai atbalsta Ķīnas politiku vai Tibetas brīvības saucienus. Jautāts kādēļ savulaik iestājies abās, A.Kāposts atbild, ka «tad, kad pieteicos, konflikta vēl nebija».