Latvijas iedzīvotāju veselības stāvoklis, salīdzinot ar citu Eiropas Savienības (ES) valstu iedzīvotāju veselības stāvokli, ir neapmierinošs - saslimstības un mirstības rādītāji izplatītākajās slimību diagnozēs Latvijā ir augstāki nekā citās ES valstīs. 2007.gadā Latvijā jaundzimušo vidējais paredzamais mūža ilgums bija 8,7 gadus īsāks nekā vidēji ES, sacīts veselības ministra Ivara Eglīša (TP) ziņojumā.
Lai arī pēdējos gados izmaksas uz vienu veselības aprūpes dalībnieku būtiski pieaugušas - no 73,25 Ls 2004.gadā uz 158,02 Ls 2007.gadā, tomēr salīdzinot veselības aprūpei piešķirtos līdzekļus Eiropas Savienības valstīs pēc pirktspējas paritātes cenām uz vienu iedzīvotāju, Latvijā tās ir vienas no zemākajām, uzsver VM.
Savukārt izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe (ZZS) vēstīs, ka Latvijas valstī pēdējo piecu mācību gadu laikā ir strauji samazinājies gan vispārizglītojošo skolu skaits, gan skolēnu skaits, kuri tajās mācās. Šobrīd Latvijā ir 351 vispārizglītojošā skola, kurās skolēnu skaits ir mazāks par 100. Līdz šim pedagogu darba samaksas sistēma ir tāda, ka „nauda seko izglītības iestādei” neatkarīgi no mācāmo bērnu skaita. Tāpēc kā viens no būtiskākajiem IZM darbības uzdevumiem šobrīd ir sadarbībā ar pašvaldībām ieviest finansēšanas modeli „nauda seko skolēnam”.
Ziņojumā ietvertā statistika rāda, ka skolēnu skaits vidusskolās un profesionālās izglītības iestādēs turpinās samazināties un pēc pieciem gadiem būs par 35 tūkstošiem mazāks nekā patlaban.
Pagaidām protokollēmums paredzēts tikai par izglītības ministres ziņojumu, liecina informācija Ministru kabineta mājas lapā.