Savukārt Vides ministrijā ar rīkojumu noteikts laika ierobežojums katrai sarunai atkarībā no tās veida un nauda par privātām sarunām ir jāatmaksā. Tiesa gan, tas atkarīgs no katra darbinieka godaprāta un nodaļas vadītāju uzcītības, pārbaudot savu padoto telefona rēķinus.Caurskatot finanšu revīziju rezultātus par valsts pārvaldes iestāžu darbību pagājušajā gadā, valsts kontroliere Inguna Sudraba _Dienai _pastāstīja, ka mobilā tālruņa lietošanai limiti nav noteikti Tieslietu, Bērnu un ģimenes lietu, Finanšu, Aizsardzības, Ārlietu un Ekonomikas ministriju valsts sekretāriem. Turklāt Ārlietu ministrijā neierobežoti mobilo tālruni vismaz pērn varēja lietot arī visi valsts sekretāra vietnieki — šobrīd šādu amatu ieņem astoņi cilvēki.
Limiti - no 60 līdz 300 latiem
Savukārt Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietniekiem mēneša limits noteikts 60 latu apmērā, tomēr
pieaug līdz 200 latiem, ja būts komandējumā.
No iestādēm, kuru vadītājiem mobilo sarunu limits noteikts, rekordiste ir Izglītības un zinātnes ministrija ar 300 latiem mēnesī, par ko Diena jau rakstīja. Ar 200 latu limitu mēnesī otro vietu dala Satiksmes un Veselības ministriju valsts sekretāri, kam seko Iekšlietu ministrija. IeM valsts sekretārs Aivars Straume pērn varēja norunāt 150 latus mēnesī.
130 latus mēnesī pērn bija ļauts norunāt šobrīd amatu atstājušajai Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāta vadītājai Olitai Magonei, 120 latus — iepriekšējā Labklājības ministrijas valsts sekretāre Baibai Paševicai, kas kopš februāra pārcelta uz Nodarbinātības valsts aģentūru.
Kultūras un Zemkopības ministriju valsts sekretāriem, kā arī Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta vadītājai valsts apmaksāja mobilās sarunas līdz 100 latiem mēnesī. Savukārt pastarītes lomā palikusi Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija. Valsts sekretārei Laimdotai Straujumai 2007.gadā bija jāmēģina iekļauties 60 latu mēnesī robežās.
Vides ministrijā regulē ilgumu
Īpatnēja situācija ir Vides ministrijā (VidM) — pirms trīs gadiem izdots valsts sekretāra rīkojums nosaka limitu nevis kā noteiktu summu mēnesī, bet gan ierobežo katras sarunas ilgumu. Viena vietējā saruna nedrīkst pārsniegt 10 minūtes, iekšzemes un starptautiskā tālsaruna — 8 minūtes, bet zvans uz mobilo jāpabeidz pēc 7 minūtēm.
Šādi ierobežojumi noteikti visām amatpersonā, kurām tiek apmaksātas sarunas, taču, kā pastāstīja VidM pārstāve Kristīne Barševska, pēc kritiskās robežas sasniegšanas sarunas nepārtrūkst. «Tas ir domāts, jo darba sarunas parasti iekļaujas šādā laikā,» skaidro VidM pārstāve. Ikvienam darbiniekam gan ir jāatmaksā nauda par privātajām sarunām neatkarīgi no to ilguma. To kontrolē darbinieki paši, taču katras nodaļas vadītājam arī ir pilnvarojums pārbaudīt savu padoto tālruņa rēķinus.
(precizēts par Aizsardzības ministriju otrajā rindkopā)