Viņa pauž gandarījumu par saņemto atbalstu un pateicas visiem atbalstītājiem gan no Austrumeiropas reģiona, gan ārpus tā, kuriem sniegtā argumentācija ir šķitusi pārliecinoša. Īpašu pateicību prezidente pēc balsojuma velta Lietuvas un Igaunijas valsts un valdību vadītājiem, kā arī Latvijas valdībai par Baltijas valstu solidaritāti un kopīgo ANO darbībā nepieciešamo principu deklarāciju.
Nevalstiskā organizācija www.unsg.org, kas īpaši seko līdzi ANO ģenerālsekretāra izvirzīšanas procesam, pēc neoficiālā balsojuma pauž, ka Latvijas prezidente ir sasniegusi pārsteidzošu uzvaru. "Tā bija Latvijas prezidente, kas ir sasniegusi pārsteidzošu uzvaru, apsteidzot citus kandidātus un garantējot sev iespaidīgo, pat spēcīgo trešo pozīciju. Papildus tam, ka viņa ir vienīgā ne Āzijas kandidāte sacensībā, šis rezultāts ir izcils sasniegums kandidātam, kas ienāca sacensībā mazāk nekā pirms divām nedēļām," pauž organizācija.
Nākamo viedokli par kandidātiem ANO Drošības padome izteiks pirmdien. Jau vēstīts, ka ANO Drošības padomē ceturtdien notika trešā neoficiālā aptauja par ANO ģenerālsekretāra kandidātu, un tajā tāpat kā abās iepriekšējās vislielāko atbalstu guva Dienvidkorejas ārlietu ministrs Bans Kimūns, bet trešajā vietā šoreiz izvirzījās Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kas ir vienīgā sieviete septiņu kandidātu vidū.
Ceturtdien notikusī neoficiālā aptauja bija pirmā pēc Vīķes-Freibergas kandidatūras izvirzīšanas. Visās trijās aptaujās otrajā vietā bija ANO ģenerālsekretāra vietnieks Šaši Tharūrs no Indijas. Aptaujā trešo vietu ieņēma Latvijas prezidente, bet abās iepriekšējās aptaujās jūlijā un 14.septembrī trešajā vietā bija Taizemes vicepremjers Surakiarts Sathirathajs, kurš pagājušajā nedēļā zaudēja amatu militārā apvērsumā.
Pārējie trīs kandidāti ir Jordānijas vēstnieks ANO princis Zeids al Huseins un Šrilankas diplomāts un prezidenta padomnieks Džajantha Dhanapala, par kuriem tika balsots arī abās iepriekšējās aptaujās, un bijušais Afganistānas finanšu ministrs Ašrafs Gani, kurš ir pēdējais līdz šim izvirzītais kandidāts. Ceturtdienas aptaujā tāpat kā abās iepriekšējās notika aizklāts balsojums. Visas 15 Drošības padomes dalībvalstis tajā lietoja vienādus biļetenus, tāpēc nebija zināms, kā balsojušas piecas pastāvīgās dalībvalstis ar veto tiesībām - ASV, Francija, Krievija, Ķīna un Lielbritānija.
Aptaujas dalībniecēm bija jāizvēlas starp trim variantiem - atbalstīt kandidātu, balsot pret vai neizteikt savu viedokli. Dienvidkorejas pārstāvi atbalstīja 13 dalībvalstis, pret balsoja viena un sava viedokļa nebija vēl vienai dalībvalstij. Tharūru atbalstīja astoņas, pret viņu bija trīs un sava viedokļa nebija četrām dalībvalstīm. Vīķi-Freibergu atbalstīja septiņas dalībvalstis, sešas balsoja pret un divām nebija sava viedokļa. Krievijas vēstnieks ANO Vitālijs Čurkins ceturtdien paziņoja, ka Krievija noteikti izmantos veto tiesības pret Vīķi-Freibergu. Krievija apsūdz Latviju krievvalodīgās minoritātes tiesību pārkāpšanā.
ANO ģenerālsekretārs Kofi Annans, kura otrais piecu gadu termiņš šajā amatā noslēgsies gada beigās, ir atzinis, ka lielākā daļa ANO dalībvalstu uzskata, ka viņa pēctecim ir jābūt no Āzijas, tādējādi ievērojot nerakstīto principu par ģenerālsekretāra izvēli no visiem pasaules reģioniem pēc kārtas. Savukārt ASV un Lielbritānija norāda, ka pilsonībai nevajadzētu ietekmēt ģenerālsekretāra izvēli.
Paredzēts, ka astoto ANO ģenerālsekretāru oktobrī izvēlēsies ANO Drošības padome, kuras piecām pastāvīgajām dalībvalstīm - ASV, Francijai, Krievijai, Ķīnai un Lielbritānijai - būs izšķiroša loma lēmuma pieņemšanā, jo tām ir veto tiesības. Padomes izvēlēto kandidātu apstiprina ANO Ģenerālā Asambleja. 2005.gada aprīlī Vīķe-Freiberga tika iecelta par ANO ģenerālsekretāra īpašo sūtni ANO reformu jautājumos. Viņas izredzes tikt ievēlētai ANO ģenerālsekretāra amatā vairo tas, ka ANO līdz šim nekad nav vadījusi sieviete, turklāt Āzija var nebūt vienota savu kandidātu atbalstīšanā.