Rīgas brīvosta to arī finansēs, sākotnēji izveidošanai ieguldot vienu
miljonu latu. Jaunajā policijā varētu nodarbināt vismaz 300 darbinieku. Plānots,
ka tā būs nevis Iekšlietu ministrijas vai domes, bet gan viena cilvēka – Rīgas ostas
pārvaldnieka pārziņā, uzsvēra Nekā personīga.
Rīgas vicemērs, brīvostas valdes priekšsēdētājs (LPP/LC) Ainars Šlesers pamatojis, ka Ostas policija nepieciešama, jo Rīgas osta ir sākusi apkalpot PANAMAX kuģus, un, ņemot vērā to, ka Rīgas osta apkalpo stratēģiskas kravas, piemēram, NATO kravas, kas iet caur Rīgas ostu uz Afganistānu, "mēs vēlamies visai pasaulei pateikt, ka Rīgas osta ir ārkārtīgi droša osta, arī dārgām kravām, ļoti nozīmīgām kravā".
Grozījumi likumā, kas paredz Ostas policijas izveidi, skata Saeima. Priekšlikumus iesniedzis Saeimas deputāts Dzintars Jaundžeikars no LPP/LC. Ja ostas policiju izveidotu pašreiz Saeimas virzītajā redakcijā, tā nonāktu ostas pārvaldnieka Leonīda Loginova pārziņā. Kāds ostas valdes loceklis, kas nevēlējās minēt savu vārdu, Nekā personīga teica, ka tas būtu garants, lai ar ostas policiju nevarētu manipulēt valdes priekšsēdētājs A.Šlesers.
Savukārt iekšlietu ministrei Lindai Mūrniecei (JP) par Ostas policijas izveidi esot bažas. Viņa piekrīt, ka šis jautājums būtu skatāms valdībā, jo tad tiktu izvērtētas arī alternatīvas, piemēram, Ostas policijas pakļaušana Valsts policijai, nevis ostas pārvaldniekam, kas viņam dotu pārāk lielu varu.
Šobrīd Rīgas brīvostu apsargā Valsts policijas vienība Apsardze. Ostas vadība apgalvo, ka tā ostu sargā neapmierinoši. Ostas vadība īpašas policijas izveidi cenšas panākt jau piecus gadus, teica raidījumā.
Rīgas brīvostai pilsētas centrā pieder teritorijas no Vanšu tilta līdz jūrai – apmēram 2000 hektāru. Rīdziniekiem šī teritorija ir slēgta. To, ka brīvosta radusi mājvietu dažādiem noziedzīgiem grupējumiem, norādījusi ASV vēstniece Ketrīna Toda Beilija, atgādināja Nekā personīga.