"Tas ir ļoti pozitīvs gan Latvijas paveiktā novērtējums, gan arī, protams, paša Dombrovska paveiktā vērtējums," mūsu valsts valdības vadītāja minēšanu starp potenciālajiem kandidātiem uz EK prezidenta amatu komentēja ārlietu ministrs, solot nepieciešamības gadījumā arī Ārlietu ministrijas (ĀM) atbalstu Dombrovska kandidatūras lobēšanai. "Ja būs nepieciešama kāda palīdzība no ĀM, tad ĀM, protams, ir gatava visiem spēkiem Latvijas kandidātu atbalstīt."
Vienlaikus Rinkēvičs atgādināja, ka līdz 2014.gadā gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām un līdz ar to arī jaunā EK sastāva izveidošanai ir ilgs laiks. Ministrs uzsvēra, ka pēc eiroparlamenta vēlēšanām būs jāraugās uz EP politisko sastāvu un vēlētāju pausto gribu.
"Tas ir daudzu valstu politiskā kompromisa jautājums," teica ministrs, bilstot, ka arī pašam Dombrovskim ir "jāsaprot, ko viņš domā darīt".
Jau ziņots, ka, tuvojoties 2014.gadam, kad būs jāizraugās jaunais EK prezidents, aizvien biežāk diskusijās izskan arī Latvijas premjerministra Dombrovska vārds. Lai gan pašreizējais EK prezidents Žozē Manuels Barrozu teorētiski var kandidēt uz vēl vienu piecu gadu termiņu augstajā amatā, visticamāk, Barrozu krēslā sēdīsies kāds cits, skaidroja Vācijas laikraksts "Frankfurter Allgemeine".
Starp iespējamajiem kandidātiem tiek minēts gan pašreizējais EP prezidents vācu politiķis Martins Šulcs, Francijas sociālistu līdere Martina Obrī un pašreizējā tieslietu komisāre Vivjena Redinga, gan arī Polijas premjerministrs Donalds Tusks, Zviedrijas premjerministrs Frēdriks Reinfelts, Somijas premjerministrs Jirki Katainens un Latvijas valdības vadītājs Dombrovskis.
Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka EP kuluāros sākusies samērā aktīva Dombrovska kandidatūras lobēšana.
Pats Dombrovskis, komentējot medijos minēto, ka viņš ir viens no potenciālajiem kandidātiem uz augsto amatu, norāda, ka katra reize, kad Latvijas pārstāvjus tiem nominē, ir kompliments mūsu valstij.