Kā aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā (VM), šādā veidā būtu iespējams mazināt administratīvos izdevumus un nodrošināt vienkāršāku un ātrāku lēmumu pieņemšanas sistēmu.
Tāpat, lai nodrošinātu sekmīgu NMPD izveides pabeigšanu, turpmāk pārrunās ar pašvaldībām par mediķu brigāžu pārņemšanu plāno piedalīties arī VM pārstāvji.
Veselības ministre ir pārliecināta, - lai spētu nodrošināt ikvienam iedzīvotājam vienlīdz kvalitatīvu medicīnisko pakalpojumu sniegšanu, vienota dienesta izveide ir absolūti nepieciešama.
Pupelei priekšlikumi par izmaiņām neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta attīstības pamatnostādnēs VM jāiesniedz līdz nākamajai otrdienai, 27.oktobrim.
NMPD pārstāve Ilze Bukša aģentūrai LETA apstiprināja, ka no VM lūgums izvērtēt viena dispečerdienesta izveidi ir saņemts, taču pagaidām sīkākus komentārus dienests nevarot sniegt. Šobrīd notiek situācijas izvērtēšana, kas, visticamāk, nākamnedēļ varētu tikt iesniegta ministrijā.
Kā ziņots, atlikušajām pašvaldību neatliekamās medicīniskās palīdzības institūcijām vienotajā dienestā būtu jāiekļaujas līdz nākamā gada vidum. Kopš gada sākuma, kad dienestu tikai sāka veidot, tajā iekļāvusies lielākā daļa no pašvaldību ātro palīdzību stacijām, un šobrīd tas apkalpo jau 76% no Latvijas teritorijas.
NMPD darbības mērķis ir īstenot vienotu valsts politiku neatliekamās medicīniskās palīdzības jomā visā Latvijā. Tā ir veselības ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas ar Ministru kabineta lēmumu izveidota 2009.gada 27.janvārī. Līdz ar šā lēmuma pieņemšanu sākās pašvaldību pārziņā esošo 39 neatliekamās medicīniskās palīdzības institūciju apvienošanās vienotā valsts dienestā.