Kā uzsver LIC, izvērtējot virtuves bloku LIC Tuberkulozes un plaušu slimību klīnikā, nekavējoties ir nācies atbrīvot darbinieku, kura atbildības sfēra bija līgumu un apmaksas rēķinu izvērtēšana. Šī darbinieka paviršība varējusi radīt zaudējumus 3747 latu apmērā. Ņemot vērā notikušo, sākta ārkārtas inventarizācija virtuves blokā.
Tāpat mēneša laikā tiks izvērtēts, kuras funkcijas var pārdalīt darbinieku starpā, tādējādi samazinot administratīvi saimniecisko darbinieku skaitu.
Rozentāle norāda, ka apstākļos, kad valsts budžetā trūkst naudas neatliekamajai palīdzībai, ir jādara viss, lai atrastu iespēju pārdalīt līdzekļus no tām ārstniecības iestādēm, kur tādus var izbrīvēt, un valsts budžeta apropriācijas kārtībā nodot tos neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanai.
Rozentāle pauž arī gandarījumu par to, ka Eiropas slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC) ir atzinīgi novērtējis LIC, kurā līdzās ambulatorajai un stacionārajai HIV/AIDS, C hepatīta, difterijas, malārijas, vēdertīfa un citu infekcijas slimību ārstēšanai tiek ārstēti arī tuberkulozes un plaušu slimību slimnieki, seksuāli transmisīvo un ādas lipīgo slimību slimnieki, veikta infekcijas slimību apstiprinošā diagnostika, kā arī tiek īstenota infekcijas slimību epidemioloģiskā uzraudzība un profilakse.
Kā ziņots, Veselības ministrijas īstenoto reformu laikā LIC ar 2009.gada 1.septembri pārņēma daļu Sabiedrības veselības aģentūras funkciju, ar 2009.gada 1.oktobri Infektoloģijas centram kā struktūrvienība tika pievienota bijusī Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūra un tās filiāles, bet no 2010.gada 4.janvāra pārņemtas Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Seksuāli transmisīvo un ādas slimību centra funkcijas.