Deputāts Pēteris Tabūns (TB/LNNK) uzskata, ka likuma norma nav jāmīkstina un kritizēja likumprojekta anotācijā teikto, ka Masu protesti, kas reizēm pārvēršas masu nekārtībās, ir neatņemama demokrātijas procesa sastāvdaļa un ierasta parādība visā Eiropas Savienībā". "PCTVL, iesniedzot nekaunīgā veidā šādu priekšlikumu, piedāvā haosu demokrātijas vietā, un es esmu spiests secināt, ka PCTVL plāno nekārtības, iepriekš gribot panākt soda mīkstināšanu potenciālajiem pārkāpējiem, tādēļ, protams, mēs neatbalstīsim to," skaidroja P. Tabūns. Viņa frakcija balsoja pret ierosinājumu.
Savukārt Juris Sokolovskis (PCTV) norādīja uz nesamērīgumu. "Tātad, vai divi akmeņi, kuri mesti uz , piemēram, Saeimu, ir vērti ar astoņiem gadiem reālas brīvības atņemšanai? Salīdzinājumam, piemēram, par slepkavību zemākais soda slieksnis ir pieci gadi. Iznāk tāda absurda situācija, ka par slepkavību var saņemt mazāk nekā par to, ka cilvēks meta akmeni kaut kādas demonstrācijas laikā," norādīja J. Sokolovskis. Partijas priekšlikums paredz, ka par minēto pārkāpumu soda ar "brīvības atņemšanu līdz 12 gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 150 minimālajām mēnešalgām".
Jau vēstīts, ka pēc šī panta šobrīd apsūdzētas arī 46 personas, kas izraisīja masu grautiņus pērnā gada 13.janvārī pie Saeimas.