„Šobrīd tiek atlaisti 15 līdz 20 procenti strādājošo valsts un pašvaldību institūcijās. Štatu samazināšana var skart arī pedagogus, bērnudārzu audzinātājus, policistus, mediķus un daudzus citus iedzīvotājus, kas šajā ekonomiskajā situācijā jaunu darba vietu atrast nevarēs,” skaidro SCP priekšsēdētāja vietnieks Egons Liepiņš. Strādājošo masveida atbrīvošana no darba radīs milzīgu slogu sociālajam budžetam, izmaksājot bezdarbnieka pabalstus, kā arī izraisīs šķelšanos sabiedrībā,
„Samazinot darba dienas ilgumu, tūkstošiem cilvēku nezaudētu darbu un turpinātu saņemt stabilus ienākumus, kaut arī mazākā apjomā. Ietaupītos līdzekļus valdība varētu novirzīt citu sociālo jautājumu risināšanai, t.sk. bērna pabalstu saglabāšanai un pensiju indeksācijai, kam kopā nepieciešams tikai 14 miljoni latu,” uzsver Egons Liepiņš. Viņš arī ir pārliecināts, ka strādājošo masveida atlaišana no darba palielinās slogu tiesu sistēmai, kam trūkst līdzekļu, jo daudzi atlaistie iedzīvotāji tiesā apstrīdēs darba devēja lēmumu par atlaišanu no darba.
SCP joprojām uzskata, ka būtiskāka par mehānisku masveida atlaišanu no darba, no kā cietīs tūkstošiem cilvēku, ir valsts ieņēmumu palielināšana, taisnīgi sadalot nodokļu slogu starp mazturīgajiem iedzīvotājiem, vidusslāni un bagātajiem, ieviešot progresīvo nodokļu sistēmu, kad bagātie maksā lielākus nodokļus.