Bez žurnāla jau iepriekš aicinātajiem ekspertiem (Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāne Inta Brikše, sociologs Arnis Kaktiņš, politologs Jānis Ikstens u.c.), šogad ietekmīgākos cilvēkus palīdzējuši noskaidrot vairāk nekā 30 anonīmu profesionāļu no banku, nekustamā īpašuma, tiesībaizsardzības, izglītības, kultūras un citām sfērām.
Satiksmes ministrs A.Šlesers (LPP/LC) šogad apsteidzis pēdējo divu gadu līderi, Tautas partijas dibinātāju Andri Šķēli. Kā visticamāko iemeslu tam žurnāls min to, ka A.Šlesers savu ietekmi vairojis uz apvienības biedra, premjera I.Godmaņa rēķina, turklāt viņam pieejams arī daudz lielāks administratīvais resurss nekā A.Šķēlem: viņam ir ietekme uz vairākiem ar satiksmes sfēru saistītiem uzņēmumiem.
Savukārt A.Šķēles pozīcijas vājinājušas TP iekšējās problēmas, kuru rezultātā zaudēts premjera amats, samazinājusies sabiedrības uzticība, kā arī nav izdevies pārņemt varu Rīgas domē. Arī pērnruden apturētā Rīgas atkritumu apsaimniekošanas reforma, ar kuru ticis saistīts Šķēles ģimenes vārds, nav uzskatāma par TP "tēva" veiksmi.
Tikmēr I.Godmaņa atgriešanās Ministru prezidenta krēslā viņam nodrošinājusi visaugstāko kāpumu šī gada ietekmes sarakstā - par 20 vietām.
Nākamās trīs vietas topā ieņem tie paši cilvēki, kas pērn. Ģenerālprokurors Jānis Maizītis saglabājis ceturto, Parex bankas valdes priekšsēdētājs Valērijs Kargins - piekto, bet sevišķi smagos noziegumos apsūdzētais Ventspils mērs Aivars Lembergs noturējies sestajā vietā.
Atlikušajās ietekmes TOP 10 vietās pakāpušies vairāku valsts institūciju pārstāvji, kuri nav politiķi. Savu ietekmi šogad ir palielinājusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece Juta Strīķe. 7.vietu žurnāla versijā viņai atnesis tas, ka apstiprinājies: "tieši Strīķe ir tas cilvēks, kurš reāli vada un koordinē negodīgu amatpersonu vajāšanu". J.Strīķe kļuvusi par ietekmīgāko sievieti Latvijā, apsteidzot bijušo Valsts prezidenti Vairu Vīķi–Freibergu.
Valsts kontrolierei Ingunai Sudrabai izdevies otrs augstākais kāpums sarakstā - uz astoto vietu. Visticamāk, to nodrošinājuši Valsts kontroles regulārie ziņojumi par konstatētajiem pārkāpumiem vienā vai otrā iestādē. Šī gada nogalē gan beidzas I.Sudrabas pilnvaru termiņš, tomēr vairums Saeimā pārstāvēto partiju paziņojušas, ka tām nav iebildumu pret viņas atkārtotu ievēlēšanu.
9.vietā ir Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, kura ietekmes garants esot apliecinājums, ka lats netiks devalvēts. Savukārt desmitajā vietā ir Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Kažociņš, kurš pavasarī atkārtoti ievēlēts amatā.