Viņš gan nemin, vai kaut kas būtu jāmaina. "Parasti ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) pēc olimpiskajām spēlēm tiek pārrunāti un izvērtēti sasniegumi, rezultāti, kā arī kļūdas un problēmas, kas jānovērš nākotnē, un visdrīzāk, ka pēc šīm olimpiskajām spēlēm, cita starpā, tiks pārrunāts arī šogad pirmo reizi aktualizētais jautājums par viesu kartēm," norāda E.Šneps.
Kā jau ziņots, Latvijas olimpiskajai delegācijai pienācās trīs viesu kartes, kas dod iespēju apmeklēt sporta sacensības Pekinā par velti. Katru no tām var nomainīt vēl divas reizes, kas nozīmē, ka LOK viesu statusā varēja būt 9 cilvēki. Taču, kā Dienai apstiprināja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, pirmie, kam piešķirtas viesu kartes, bija Tautas partijas līderis Aigars Kalvītis ar dēliem. Tas esot bijis LOK valdes un izpildkomitejas lēmums, turklāt neviens cits uz tām nepieteicās, apgalvoja A.Vrubļevskis.
E.Šneps atzinīgi vērtē to, ka amatpersonas, no kuru lēmumiem atkarīga Latvijas sporta dzīve, apmeklē nozīmīgus sporta pasākumus, jo tādējādi tiek palielināta viņu izpratne to organizēšanu, sportistu gatavošanos startiem un konkurenci. "Uzskatu, ka arī ekspremjers A.Kalvītis ir ieguldījis daudz darba Latvijas sporta attīstībā un joprojām aktīvi atbalsta sporta nozari," sacīja E.Šneps.
Tomēr viņš atteicās atbildēt uz jautājumu, vai uz spēlēm viesu statusā bija jādodas ekspremjera A.Kalvīša dēliem. "Nevaru komentēt," sacīja E.Šneps, norādot, ka viņš nav informēts, ka Kalvīša dēli būtu apmeklējuši spēles, kā arī viņam nav zināms, kādā statusā tas noticis un par ko ticis maksāts un par ko nē.
Ar šīm pašām viesu kartēm spēles apmeklēja arī IZM valsts sekretārs Mareks Gruškevics un E.Šneps. Oficiālajā delegācijā viņus neiekļāva līdzekļu trūkuma dēļ. "Lai arī atrados atvaļinājumā, olimpisko spēļu laikā gan sacensību norises vietās, gan ārpus tikos ar daudziem saviem ārvalstu kolēģiem, kuri Pekinā bija oficiālās darba vizītēs."