A. Štokenbergs skaidro, ka 13. janvāris ir izvēlēts par protesta norises laiku pēc diskusijām ar sabiedrības solidaritātes vienošanās parakstītājiem - vairākām nevalstiskajām organizācijām, kā arī politiskajām partijām Sabiedrība citai politikai un Pensionāru un senioru partija. Gala rezultātā 13. janvāris izvēlēts kā simbolisks datums, jo tas saistīts gan ar 1905. gada notikumiem, gan arī barikāžu laiku. “1991. gadā tika būvētas barikādes pret cinismu un patvaļu,” paralēles velk A. Štokenbergs. Viņš norāda, ka galvenais pasākuma mērķis ir parādīt sabiedrības attieksmi “pret to cinismu, ko šobrīd redzam, un pateikt nē tai nekompentencei, kas šobrīd valda valsts pārvaldē”.
Viņš norāda, ka protesta dienā nav plānots vākt parakstus kādam likumprojektam vai paziņojumam, jo “sabiedrībai vajag atteikties no priekšstata, ka kādām amatpersonām ir kaut kas jālūdz”.
Sanāksmē, kurā tika nolemts rīkot protesta akciju piedalījās arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Pēteris Krīgers. Viņš uzsver, ka protesta idejas autori ir tie, kuri Rīgas domē iesnieguši piketa pieteikumu - Aigars Štokenbergs, Artis Pabriks un Gundars Romanovskis. “Mēs neesam šī pasākuma organizatori. Mēs informējam un piedalāmies. Tad, kad būs LBAS padomes sēde, tad lems, vai būs vienots savienības uzstādījums vai arī katra dalīborganizācija ies atsevišķi katra ar savu sāpi,” teic P. Krīgers.
Viņš norāda, ka ar pasākuma organizatoriem saskan idejas, kuru dēļ tiek rīkots pasākums - solidaritāte, taisnīgums, neapmierinātība ar lēmumu pieņemšanu, laicīgi neinformējot sabiedrību. Arīdzan Saeimas atlaišana ir ideja, “ar ko visu gadu krāmējamies”, teic P. Krīgers.
Jau vēstīts, ka Sabiedrības solidaritātes vienošanos decembra sākumā parakstīja pārstāvji no Sabiedrība citai politikai, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības, Resursa centra sievietēm "Marta", Organizācijas "Māmiņu klubs" vārdā Sandija Salaka. Latvijas apvienotās policistu arodbiedrības un Latvijas policistu biedrības, Latvijas arodbiedrības "Enerģija", Pensionāru un senioru partijas, Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas, Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas, Latvijas Literatūras centra, organizācijas "Māmiņas bērnu labklājībai", Latvijas Dramaturgu ģildes valdes, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas, biedrības "Latvijas Asociācija cilvēkiem ar kustību traucējumiem", Invalīdu Biedrības "Možums", nodibinājuma "Fonds Jūnijs", Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latvijas Neatkarīgo mežizstrādātāju asociācijas.