Tagad lietai jānozīmē jauns tiesnesis, kas nozīmē, ka lietas izskatīšana ievilksies.
“Viennozīmīgi, tā ir prokurora vaina, jo viņam vajadzēja to pavadrakstā norādīt, apgabaltiesas vadība pati to nevar konstatēt,” Dienai sacīja bijušais Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja vietas izpildītājs Juris Stukāns.
Viņš stāstīja, ka pirms nozīmēt lietas tiesnesi, kas Rīgas apgabaltiesā notiek elektroniski, prokuratūras materiāli tiek pārbaudīti. Ja tur atklājas, ka kāds tiesnesis ir bijis iepriekš saistīts ar izskatāmo lietu viņš no elektroniskās sistēmas tiek izslēgts. “Paši mēs tiesnešu saistību ar 2004. vai 2005.gada lietām nevaram konstatēt,” saka J.Stukāns, bet prokurora atsūtītajos lietas materiālos šāda informācija nav bijusi pievienota. Datu bāzes vai kopīga arhīva, kur to varētu pārbaudīt neesot. Notikušo nav atcerējusies arī pati tiesnese Ž.Vēvere. “Tiesnesim mēnesī ir divas trīs šādas lietas, kur tad viņa to var atcerēties,” sacīja J.Stukāns.
Tā kā minēto sūdzību 2005. gada 18.februārī apgabaltiesas Krimināllietu tiesu kolēģija bija trīs tiesnešu sastāvā, pirms nozīmēt jaunu digitālgeitas tiesnesi, prokuratūrai tiks prasīta informācija par vēl diviem tiesnešiem, lai neatkārtotos tāds lietas scenārijs, kāds tas bija ar Ž.Vēveri.
Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājs prognozēja, ka krimināllietu kolēģija jaunu tiesnesi digitālajā krimināllietā nozīmēs šīs nedēļas laikā. Arī jauno tiesnesi izvēlēsies pēc elektroniskās sistēmas.Tas cik ātri tiesnesis iepazīsies ar apjomīgajiem - 57 lietas sējumiem, J.Stukāns nevarēja pateikt. “Viss atkarīgs no tiesneša, kāds būs viņa grafiks, cik viņam būs liela slodze,” sacīja J.Stukāns. Lietas gaitu varētu ietekmēt vasaras atvaļinājumi.
“Mēs darīsim visu, lai nenovilcinātu lietu.” Sacīja J.Stukāns, minot, ka Ž.Vēvere savulaik atbrīvota no citām lietām, ko Stukāns solīja arī nākamajam digitālgeitas tiesnesim.