Jau vēstīts, ka Rīgas mērs Jānis Birks (TB/LNNK) norādījis ,ka pašvaldības juristi “piestādīs rēķinus” par zaudējumiem, kas Vecrīgai tika radīti otrdienas vakarā. Intervijā LNT raidījumam 900 sekundes viņš tieši neatbildēja, vai kompensācija tiks prasīta no 13. janvāra protesta akcijas organizētājiem - partijai Sabiedrība Citai politikai. Tomēr intervijā viņš teica: “Ja jau dažs politiķis uzņēmies šo atbildību, tad tas jādara līdz galam, ne tikai vārdos, bet arī darbos.”
G. Bruņiniece norāda, ka zaudējumus iespējams piedzīt no personas, kura tos ir nodarījusi. "Saskaņā ar masu mediju sniegto informāciju, konkrētajā gadījumā grautiņi norisinājās ārpus organizatoru pieteiktā pasākuma," viņa uzsver. Tāpat Tiesībsarga birojs norāda, ka izvērtēs iesniegumus, ja tādi tiks saņemti saistībā ar notikušajiem grautiņiem un sekos līdzi publiskajai diskusijai par iespējamajiem likumu grozījumiem, kas varētu skart pulcēšanās brīvību.
Savukārt Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Juris Dumpis aģentūrai LETA uzsvēris, ka masu nemieru rezultātā radītie zaudējumi parasti ir izņēmuma gadījumi un nav to risku segumā, kurus sedz apdrošinātāji
ne Latvijā, ne citās Eiropas Savienības valstīs. "Praktiski nav
iespējams iepriekš paredzēt un aprēķināt šādu darbību radītos
zaudējumus," skaidro J. Dumbis
Kā šodien preses brīfingā norādīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Ints Ķuzis, konkrētais likuma pants - par aktīvu piedalīšanos masu nekārtībās - neparedz zaudējumu atlīdzināšanu no apdrošinātāju puses. Ja netiks atrasts šo masu nekārtību organizators, iespējams, zaudējumus nevarēs piedzīt. Tomēr Ķuzis atzīmēja, ka šis jautājums - par zaudējumu piedzīšanu - vēl ir atklāts un tiks vērtēts kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā.