“Ņemot vērā saņemtās sūdzības, kā arī publiski izskanējušo informāciju par psiholoģisko un fizisko vardarbību bērnu un jauniešu vidū, secinu, ka ar izglītojošo darbu un šīs problēmas aktualizēšanu sabiedrībā ir par maz,” uzskata tiesībsargs Romāns Apsītis.
Tiesībsargs uzskata, ka ir jāsniedz lielāks valsts atbalsts tiem cilvēkiem, kas ikdienā strādā ar bērniem, kas varētu būt viens no veidiem, kā preventīvi vērsties pret mobingu, kas var būt gan psiholoģiska, gan fiziska vardarbība, gan iebiedēšana un pazemošana.
Tiesībsargs aicina līdz maija beigām bērnus un jauniešus, kā arī vecākus un izglītības iestāžu darbiniekus dalīties pieredzē par vardarbību skolās un tā iemesliem. Informācija varot būt anonīma, taču nepieciešams norādīt skolu un bērna vai jaunieša vecumu, kuru skāris konkrētais gadījums.
Statistika liecina, ka ar mobingu skolā sastapušies gandrīz puse skolēnu. Mobingu visbiežāk īsteno bērnu un jauniešu vienaudži, taču ir arī gadījumi, kad to izraisa skolotājs. Gadās, ka par mobinga upuri kļūst arī skolotājs.