Saeimas preses dienests portālu Diena.lv informēja, ka Nacionālā attīstības plāna izstrādi tāpat kā līdz šim nodrošinās Ministru kabinets, un tajā būs jānosaka valsts attīstības mērķi, prioritātes, rīcības virzieni un sasniedzamie rezultāti, kā arī atbildīgās institūcijas.
Izstrādājot attīstības plānošanas dokumentus, būs jāņem vērā attiecīgā pārvaldes līmeņa politiskās vadlīnijas, piemēram, deklarācija par Ministru kabineta iecerēto darbību. Savukārt politisko vadlīniju dokumenti būs jāsaskaņo ar Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģiju un Nacionālo attīstības plānu.
Attīstības dokumenti būs jāaktualizē atbilstoši situācijai, kā arī, grozot tos, jāizdara izmaiņas citos saistītajos dokumentos un normatīvajos aktos. Šāds princips nodrošinās plānošanas dokumentu savstarpējo saskaņotību un atbilstību finanšu iespējām.
Nacionālā attīstības plāna, Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas, kā arī citu plānošanas dokumentu īstenošanas uzraudzības un koordinācijas nodrošināšana būs Ministru prezidenta kompetencē. Plānots izveidot arī Pārresoru koordinācijas centru, kas strādās Ministru prezidenta pakļautībā, un tā kompetenci un iesaisti lēmumu pieņemšanā noteiks Ministru kabinets.