Tas nozīmē, ka lēmuma projekts tiek nodots Saeimai, kurai plenārsēdē būs jābalso par A. Loskutova atbrīvošanu no amata. Valdības lēmums jau ir ceļā uz Saeimu.
Opozīcija pret
Par A.Loskutova atbilstību amatam Saeima varētu lemt vai nu 3.jūlija parlamenta sēdē, vai ātrāk, taču nekādā gadījumā rīt, 19.jūnijā, jo politiķi neoficiāli vienojušies, ka šī jautājuma izskatīšanā nevajadzētu būt steigai, vēsta LETA.
Lielākās opozīcijas partijas neatbalsta Loskutova atbrīvošanu. Saskaņas centrs nebalsos par A.Loskutova atbrīvošanu, informēja SC līderis Nils Ušakovs. Viņaprāt, komisijā ir cilvēki, kuriem nav tāda autoritāte sabiedrībā, lai pilnībā varētu uzticēties tās vērtējumam.
A.Loskutova atbrīvošanu neatbalstīs arī Jaunais laiks, teica frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis. JL priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa Dienai sacīja: " Kalvītis
ar Godmaņa rokām grib izdarīt to, ko pirms pusgada viņam neizdevās
izdarīt ar savām rokām." S.Āboltiņa minēja vairākas iestādes, tajā
skaitā Satiksmes ministriju, kurā konstatēta lielas naudas
izšķērdēšana, bet iestāžu vadītāji ir amatus saglabājuši. Tāpēc JL
neatbalstīs A.Loskutova atbrīvošanu, jo uzskata, ka tas ir tikai
kārtējais ciniskais koalīcijas solis pēc mēģinājuma izvēlēties
apšaubāmas reputācijas kandidātus Satversmes tiesas tiesnešu amatam,
Ivara Bičkoviča iecelšanu par AT priekšsēdi. "Nākamais būs Jānis
Maizītis, tad Ingūna Sudraba...," prognozēja S.Āboltiņa.
Arī Pilsoniskās savienības priekšsēdētāja Sandra Kalniete Dienu informēja, ka PS deputāti neatbalstīs A.Loskutova atbrīvošanu.
Loskutovs cīnīsies
Valdības sēdē N.Broks jautāja ģenerālprokuroram, vai ir iespējams piemērot A. Loskutovam citu sodu, piemēram, rājienu. Uz to J. Maizītis atbildēja, ka juridiski tas ir strīdīgs jautājums, jo normatīvie akti neparedz citus soda veidus.
Pats A.Loskutovs ir gatavs ar visiem iespējamajiem tiesiskajiem līdzekļiem cīnīties par palikšanu amatā. Tā viņš sacījis pēc valdības sēdes žurnālistiem, ziņo BNS. Komentējot valdības lēmumu, A.Loskutovs atkārtoti uzsvēra, ka lēmums bijis politisks, lai arī viņa atbilstības vērtēšanas komisija izdarījusi juridiskus secinājumus. Viņaprāt, lielu ēnu pašlaik uz KNAB met tieši politiskā jezga, kas sacelta ap viņa atrašanos amatā. Kamēr neesot pārliecības, ka nākamā KNAB priekšnieka iecelšana būs demokrātiska, tikmēr A.Loskutovs pats neatkāpsies.
No rīta J.Maizītis apliecināja, ka komisijas lēmums bija vienbalsīgs. J.Maizītis uzskata, ka jābūt pietiekami plašai diskusijai arī par KNAB vadītāja darbību vispār , jo "komisija būtībā vērtēja Loskutova darbu ļoti šauri - kāda ir sistēma attiecībā uz lietisko pierādījumu un arestētās naudas glabāšanu". Citu, ko ir padarījis vai nav padarījis Loskutova kungs citos KNAB vadības virzienos, komisija nevērtēja". J.Maizītis sacīja, ka no valdības rīkojuma par komisijas izveidošanu un arī, piedaloties valdības sēdē, viņš uztvēra, ka tieši tāds bija komisijas uzdevums. Ziņojuma ievaddaļā komisija konkretizē to, kā tā izpilda valdības rīkojumu, sacīja J.Maizītis.
J.Maizītis atgādināja, ka komisijas lēmuma ir tikai rekomendējošs ieteikuma raksturs. "Vienalga Saeimas vai valdības lēmumi ir politiski, līdz ar to tas [atzinums] ir padoms politiķiem, kuriem tikpat labi ir brīvas rokas, kā viņi rīkojas," sacīja J.Maizītis.
Godmanis Dienai iepriekš apstiprināja, ka neatkāpjas no sava iepriekš teiktā, ka viņa rīcība nebūs pretrunā ar komisijas atzinumu.
(papildināts ar opozīcijas viedokli)