Šā lēmuma pamatojums ir, ka arodskola īsteno tikai tālākizglītības programmu «Pilsētas elektrotransporta pakalpojumi» jauniešiem no 21 gadu vecuma un ne šobrīd, ne tuvākajā nākotnē būtisks pieprasījums pēc jauniem tramvaju un trolejbusu vadītājiem netiek prognozēts.
Izglītības iestāde izvietota telpās, kas pieder Rīgas pilsētas SIA Rīgas satiksme (RS), kura sedz arī skolas izdevumus par komunālajiem pakalpojumiem, nodrošina ēkas uzturēšanu, ugunsdrošības, civilās aizsardzības u.c. prasību ievērošanu. No skolai piešķirtā valsts finansējuma tiek finansēta pedagoģisko un tehnisko darbinieku atlīdzība, komandējumi, pasta un telefonu pakalpojumi, iestādes administratīvie izdevumi, kā arī biroja preču un inventāra iegādei nepieciešamie izdevumi. Likvidējot skolu, tiktu pārtrauktas darba attiecības ar astoņiem skolas pamatdarbā strādājošiem darbiniekiem.
Ministrija uzskata, ka efektīvāka līdzekļu izlietošana notiktu, ja tramvaju un trolejbusu vadītāju sagatavošanu veiktu darba devējs – veidojot mācību centru vai slēdzot līgumu ar kādu tālākizglītības iestādi, vai arī tālākizglītības kursus organizētu Nodarbinātības valsts aģentūra, atbilstoša pieprasījuma gadījumā nodrošinot bezdarbnieku pārkvalifikācijas iespējas. Faktiski Rīgas 10.arodskola jau šobrīd darbojas kā RS mācību centrs, jo atrodas RS telpās un tās darbinieki, slēdzot līgumus ar Rīgas 10.arodskolu, veic teorētisko un praktisko mācību kursu īstenošanu. Šobrīd skolā mācās 27 audzēkņi.