Pēc viņa teiktā, strukturālās reformas valstī nav novestas līdz galam, un pusceļā palikusi arī pašvaldību reforma. "Kuram pietiks politiskās gribas un varēšanas to izdarīt, nav zināms. Pašreizējās sarunas pauž - gribam pienākumus deleģēt pašvaldībām, bet žēl līdzekļu. Un atdod pašvaldībām funkcijas, kas naudas prasa mazāk, deleģē pienākumus, kuriem neseko finansējums," klāsta Boķis.
Viņš norāda, ka vienlaikus valsts pārvalde ir visai sadrumstalota, bet joprojām tiek spriests par reģionu veidošanu. "Varbūt arī vajag,bet varbūt ne.Es pagaidām nevaru pateikt, kādas funkcijas varētu būt Vidzemes mazai saeimiņai, kas virzīs plānus, diktēs noteikumus," vēsta Valmieras mērs, uzsverot - sistēma jāsakārto tā, lai finansējuma ziņā pašvaldības justos stabili un darbībām būtu prognozējamība
"Lai nav tā, ka katru gadu cīnāmies par vienu vai diviem procentiem iedzīvotāju ienākuma nodokļa. Uzņēmēji un iedzīvotāji beidzot vēlas arī zināt, kā iekasēs īpašuma nodokli," skaidro Boķis, paužot cerību - ja vairs nebūs lielu krīžu,tad šādi stabilitāti veicinoši lēmumi tiks pieņemti.
Boķis arī informē, ka pēdējos gados Valmieras pilsētas pašvaldības ieņēmumi sarukuši apmēram par trešdaļu, taču iedzīvotāji pakalpojumus saņem un pilsēta rosās. To nodrošina tas, ka Valmierā saglabāta ražošana, viņš uzsver.
Valmiera ir astotā lielākā pilsēta Latvijā.