Foruma mērķis daļēji varētu būt a) Lielbritānija mēģina izveidot jaunu vektoru savā ārpolitikā paralēli tradicionālajiem (ASV, Francija, Brisele), b) mēģinājums maigi distancēties no tām ES dalībvalstīm, kurām budžeta sabalansēšana tā īsti nesokas (no šī viedokļa Latvijas dalību varam uztvert kā komplimentu).
Ņemot vērā, ka starp foruma dalībniecēm tikai divas ir eirozonā, bet divas nav pat ES, ir zināms pamats britu preses raksturojumam, ka Londonā šonedēļ pulcējas Eiropas atklāti vai noklusēti skeptiskākās valstis. Vismaz kāda pārmaiņa - ierastie «deju pāri» Vācija - Dienvideiropa, Brisele - Dienvideiropa mazliet apnikuši.
No Latvijas sabiedrības viedokļa šādi manevri gan nešķiet sevišķi būtiski, tomēr ir dažas nianses. Foruma tematika - izglītība, zinātne, sociālā politika - liecina par uzteicamu vēlmi neieciklēties šodienas tematikā, bet domāt par nākotni. Un patiesi - lai cik blīvi mediju telpa būtu noslogota ar trauksmainiem vēstījumiem par Grieķiju, eiro kursu, dalībvalstu nesaskaņām utt., ar to dzīve vēl nebeidzas.
Diemžēl vairākumā gadījumu tomēr ir pretēji: it kā notiek diskusijas (runa ir par Rietumu publisko telpu) par pozitīviem sasniegumiem vai klupieniem t. s. zaļās enerģijas sfērā, izglītības sistēmas decentralizācijā, ilgstošā bezdarba mazināšanā u. c. patiešām būtiskos jautājumos, bet tad kārtējais kašķis Briselē vai Berlīnē kļūst par politiķu un preses prioritāti.
Ja šis nosacītais Ziemeļeiropas bloks veidojas par ideju ģenerēšanas un apmaiņas centru - lieliski! Vai foruma runām ar pareiziem saukļiem būs turpinājums? Ja paliks politiķu un citu starptautisku pļāpātavu tradicionālo dalībnieku līmenī - ne. Ja nozares speciālisti Latvijā paši interesēsies par, teiksim, britu kļūmēm veselības aprūpē vai panākumiem jauno industriju centru atbalstīšanā vai dāņu pieredzi bezdarbnieku stimulēšanā neieslīgt pabalstu atkarībā, iegūsim vērtīgas zināšanas.