Prokurors Ivars Krauze apsūdzētajiem Innai Mačanovskai, Vladislavam
Jakubovskim, Vadimam Harunžijam, Viktoram Piļutinam, Raivo Horstam,
Artūram Baļukevičam un Vladimiram Černovam prasīja piecu gadu nosacītu
cietumsodu katram ar pārbaudes laiku uz trim gadiem, kā arī mantas
konfiskāciju.
Uzņēmējam Valērijam Vasiļjevam, kuram šī nav vienīgā krimināllieta, prokurors prasīja piemērot sešu gadu nosacītu cietumsodu ar pārbaudes laiku uz trim gadiem un mantas konfiskāciju. Šādu pašu sodu lūgts piemērot arī Vladimiram Karebo, tikai pilnas mantas konfiskāciju lūgts piemērot daļēju.
Reālu cietumsodu lūgts piespriest tikai uzņēmuma "Ovi" valdes priekšsēdētājam miljonāram Vladimiram Oderovam. Viņam, pēc prokurora domām, aiz restēm vajadzētu pavadīt sešus gadus un konfiscēt mantu.
Desmit no krimināllietā apsūdzētajiem vaino par to, ka viņi pārvietoja preces pāri muitas robežai, apejot muitas kontroli, lielā apjomā, organizētā grupā.
Turklāt Vasiļjevs un Oderovs tiek apsūdzēti par to, ka viņi personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās mantkārīgā nolūkā atbalstīja dokumentu, kas piešķir tiesības, viltošanu un izmantošanu, nenovēršot šķēršļus tās izdarīšanai.
Vasiļjevs, Oderovs, Karebo, Harunžijs, Mačanovska, Horsts, Baļukevičs, Jakubovskis arī apsūdzēti par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu.
Černovs un Piļutins, pēc prokuratūras domām, izdarīja arī dokumenta, kurš piešķir tiesības, viltošanu.
Iepriekš izskanējis, ka kontrabandu, iespējams, pieseguši Valsts ieņēmumu dienesta darbinieki, tostarp Muitas kriminālpārvaldes vadītājs Vladimirs Vaškevičs.
Tiesu debates ar advokātu runām turpināsies 26.maijā.
Šo lietu skata Rīgas apgabaltiesas tiesnese Anita Klimoviča, kas pēc tās izskatīšanas dosies pensijā. Viņas dēlu nesen uz aizdomu pamata aizturēja tieši VID.