Revīzijā konstatēti gadījumi, ka muzeja krājuma priekšmeti tiek izdoti uz laiku citam muzejam vai institūcijai, nesagatavojot atbilstošu dokumentāciju. Nav izstrādāta muzeju krājuma priekšmetu vērtēšanas kārtība un kritēriji, tāpēc pastāv risks, ka deponētie muzeju krājuma priekšmeti netiks novērtēti to patiesajā vērtībā un priekšmeta sabojāšanas vai zuduma gadījumā muzejam tiks nodarīti materiāli zaudējumi.
Tā kā revīzijas laikā netika atrasti vairāki muzeju krājuma priekšmeti un Kultūras ministrija (KM) nav izstrādājusi un muzeju vadība nav ieviesusi tādu kontroles sistēmu, kas nodrošina normatīvo aktu ievērošanu, muzejos pastāv krāpšanas risks, secinājusi VK.
Revīzijā arī secinās, ka muzeju krājuma priekšmeti tiek glabāti muzeja darbinieku darba kabinetos, gaiteņos, palīgtelpās un citās nepiemērotās vietās, nevis krātuvēs.
Vairākos muzejos telpas nav aprīkotas ar signalizāciju, tādēļ pastāv augsts muzeju krājuma priekšmetu un to dokumentācijas zuduma risks.
Arī muzejos kontroles vide ir vāja, jo muzeju direktori paļaujas uz galvenā krājumu glabātāja darbu, to nepārbaudot, kā arī netiek veikti citi uzraudzības pasākumi.
Revīzijā secināts, ka KM nenodrošina pietiekamu muzeju uzraudzību, kā arī nepieprasa no muzejiem informāciju par nozares aktualitātēm un problēmām.