Tiesa, līdz piektdienai M.Bičevskis bija ticis skaidrībā, ka jauns birojs VNĪ pagaidām nav jāceļ. To, ka neatbalsta sešu miljonu tērēšanu biroja būvēšanai, Dienai piektdien atzina arī jaunveidojamās valdības finanšu ministra kandidāts Einars Repše (JL).
Nākamajā piektdienā sasaukta VNĪ ārkārtas pilnsapulce, pēc kuras būšot skaidrība par lēmuma īstenot jaunā biroja projektu likumību. Pirmdien pieprasīto paskaidrojumu VNĪ viņam iesniegusi tikai ceturtdien, turklāt tas bijis nepilnīgs. Pirms pārbaude nav pabeigta, M.Bičevskis atturējās vērtēt VNĪ valdes rīcību, filozofiski sakot, ka "viena lieta ir nesmuks lēmums, cita lieta — nelikumīgs". FM eksperti izvērtēšot, vai, ieguldot sešus miljonus meitasfirmas kapitālā, ir pārkāpti kādi likumi. Pēc tam arī būšot skaidrs, vai no VNĪ amatpersonām jāprasa atbildība.
E.Repšes skatījumā patlaban nevar būt nekādas runas par jauna biroja būvēšanu, jo "mēs nevaram neko tādu atļauties, tieši otrādi — valsts kapitālie izdevumi ir jāsamazina". Pēc E.Repšes sacītā VNĪ būtu jāiztiek ar tām telpām, kas ir. VNĪ vadības atbildību pagaidām, kamēr viņš vēl nav ministrs un kamēr nav saņemts juridiskais izvērtējums, E.Repše atturējās vērtēt.
Viens no VNĪ izskatītajiem biroja ēkas risinājumiem ir zemesgabala ar ieliktiem pamatiem Akmens ielā 14 pirkšana, kuru VNĪ piedāvāts iegādāties par 4,6 miljoniem eiro (3,22 miljoni latu). Eksperti šo cenu nekustamo īpašumu tirgus lejupslīdes laikā nosaukuši par "prātam neaptveramu". M.Bičevskis uzsver, ka nekādi līgumi par konkrēta zemesgabala pirkšanu nav noslēgti.