"Veselības aprūpes reformu jautājumi bija priekšplānā sarunās ar visiem veselības ministriem, tajā skaitā jautājums par medicīnas finansēšanas sistēmas sakārtošanu valstī. Es domāju, ka galvenās grūtības un problēmas reformu virzībai valstī ir traucējušas biežās politiskās vadības maiņas Veselības ministrijā. Manas prezidentūras trijos ar pusi gados mums ir bijuši pieci veselības ministri un veselības ministra vietas izpildītājs. Praktiski - seši ministri, kas vidēji savā amatā bija septiņus mēnešus. Protams, tas ir traucējis virzīties uz priekšu ar pārmaiņām veselības aprūpē. Jau iesāktās sarunas un jau gandrīz rastie risinājumi ar ministra maiņu ir jāuzsāk no jauna," skaidroja prezidents.
V.Zatlers norādīja, ka viņa prezidentūras laikā valstī mainījās finansiālā situācija, kas arī noteica visas veselības aprūpes reformas aktualizāciju. "Sākot prezidentūru, sabiedrības un politiskā uzmanība bija pievērsta atsevišķiem veselības aprūpes nozares jautājumiem. Savukārt ar finanšu krīzi uzmanība tika vērsta uz visas nozares reformu kopumā, līdz ar to aktualizējās nozares pamatproblēmu risināšana, kas vienlaicīgi tad arī sniegtu risinājumu pakārtotajos jautājumos," akcentēja valsts augstākā amatpersona, atbildot uz jautājumiem par paveikto "pateicību" problēmu risināšanā.
Prezidents skaidroja, ka vienmēr ir atbalstījis reformu nepieciešamību un vairākkārt ir norādījis, ka nav nozīmes veselības aprūpē investēt miljonus, ja nav sistēmas, kas tos efektīvi un racionāli izmantotu. Veselības aprūpes nodrošināšanas jautājumus viņš esot apspriedis ar visiem veselības ministriem, kā arī piedalījies darba grupās par nozares finansēšanās izmaiņām.
V.Zatlers norādīja, ka 2009.gadā sasaucis un vadījis divas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā gada pavasara sēdes mērķis tika īstenots, jo tā aizsāka "sen gaidīto un nepieciešamo" strukturālo reformu īstenošanu veselības aprūpes jomā. "Otras sanāksmes laikā, apspriežot strukturālo reformu gaitu valstī, tika aktualizēts jautājums par valsts medicīnas nodrošināšanas sistēmas sakārtošanu, izvērtējot obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanas iespējamību. Tika noteikts, ka veselības ministrei ir MK jāiesniedz ministrijas izveidotās darba grupas izvērtējums šinī jautājumā," atzīmēja prezidents, piebilstot, ka plašāka informācija par abu sēžu rezultātiem veselības jomā ir publiski pieejama.
Jau ziņots, ka V.Zatlers kā Valsts prezidenta amata kandidāts 2007.gadā vairākkārt apliecināja, ka aktīvi sekos līdzi situācijai medicīnas nozarē un risinājumam jautājumā par tā saucamajām pacientu "pateicībām".