Galīgais lēmums par šo skolu darbu tiks pieņemts martā, intervijā aģentūrai BNS sacīja RD Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja Eiženija Aldermane (LPP/LC).
Rīgas domē ir izveidota īpaša darba grupa saistībā ar skolu optimizēšanu. Lai arī RD jau ir pieņēmusi lēmumu par izglītības iestāžu optimizēšanu 2010. un 2011.gadā, vēl ir laiks tikties ar reorganizācijai nolemto skolu direktoriem, lai viņus uzklausītu un vēlreiz izvērtētu katru gadījumu.
"Lēmums par reorganizāciju gan domē ir pieņemts, bet neviens lēmums nav akmenī iecirsts. Varbūt šīs skolas, zinot reorganizācijas plānus, ir atradušas variantus, kā, piemēram, skolu padarīt daudzfunkcionālu vai paši var piedāvāt kādu labāku modeli," teica Aldermane.
Viņa piebilda, ka šajā darbā domniekiem palīdzēs tā dēvētā skolu direktoru-padomdevēju padome, kurā izvirzīti vairāku Rīgas rajonu skolu direktori. Runājot ar pašvaldību, viņi var izteikt savus viedokļus un izvirzīt dažādus aktuālos jautājumus un ieteikumus, tostarp par skolu reformu.
"Par jebkuru jautājumu skolu direktori padomē var diskutēt, viņi ļoti labprāt runā. Tāpat uz katru sanāksmi atnāk Rīgas mērs, izklāstot būtiskākos jaunumus," skaidroja deputāte.
"Atceros vienu no pirmajām sanāksmēm, kurā kādas skolas direktors man pienāca klāt un teica "sen to vajadzēja, sen!" [veikt skolu tīkla reformu]. Kurš nezina, ka mazā skolā ir labāk, ģimeniskāk skolēnam? Tajā pašā laikā ir skolas, kas celtas ar 800 vai 1200 vietām, bet tur ir 250 skolēnu, turklāt puskilometru tālāk ir tāda pati cita skola, kurā ir līdzīga situācija. Skaidrāks par skaidru, ka tā ir absolūti zemē nosviesta nauda, nelietderīgs finanšu izmantojums. Reformas bija jāveic jau labi sen, bet laikam pārāk labi dzīvojām," sacīja Aldermane.
Viņa gan piebilda, ka skolu slēgšana ir ārkārtīgi nepopulārs lēmums, ko neatvieglo arī arguments par nepieciešamību to veikt kopējās finansiālās krīzes dēļ. "Katram cilvēkam, kura intereses kaut kādā veidā tiek aizskartas, ir niknums, lai arī viņš saprot, ka reformas ir nepieciešamas," atzina Aldermane.
Jau vēstīts, ka no 2010.gada 1.septembra saskaņā ar RD lēmumu tiks slēgta Rīgas Komercģimnāzija, Rīgas 100.vidusskola, Rīgas 16.vidusskola, Rīgas 7.internātskola un Ziepniekkalna sākumskola. Savukārt no 2011.gada 1.septembra Rīgā slēgs 99.vidusskolu.
No šā mācību gada Rīgā jau ir par desmit skolām mazāk.
drakons
Milda