Vanags aģentūrai BNS sacīja, ka esot pilnīgi skaidrs - šāds domes lēmums esot saistīts ar apvienību "LPP/LC" un "Par cilvēku tiesībām vienotā Latvijā" ietekmi un saistību ar Pētera baznīcas muzeja direktori Mariannu Ozoliņu.
Arhibīskaps arī norādīja, ka galīgo lēmumu par Pētera baznīcas nodošanu luteriskajai baznīcai pieņems Saeima. "Pašlaik Pētera baznīca darbojas viduvēja muzejiņa līmenī," pašreizējo baznīcas darbu vērtēja Vanags, skaidrojot, ka gadījumā, ja tā pāries luteriskās baznīcas īpašumā, nekādas krasas izmaiņas nav paredzētas - baznīca paliks pieejama visiem, taču tās funkcijas tiks veiktas daudz kvalitatīvāk.
Jau ziņots, ka otrdien pēc ilgām debatēm Rīgas dome nolēma tomēr neatbalstīt Pētera baznīcas nodošanu Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas īpašumā.
"Pētera baznīca ir Rīgas pilsētas simbols, un ar simboliem nevar tirgoties un tos nevar dāvināt," debatēs uzsvēra Viktors Kalnbērzs ("Dzimtene/Latvijas Sociālistiskā partija").
Jautājums domē skatīts, pamatojoties uz Saeimā pirmajā lasījumā pieņemto "Rīgas Svētā Pētera baznīcas likumu".
Tāpat jau vēstīts, ka luteriskā baznīca jau iepriekš pauda gatavību uzņemties rūpes par baznīcas uzturēšanu un tajā notiekošo, lai tā varētu pilnībā īstenot savas sakrālās funkcijas, vienlaicīgi nodrošinot turpmāku tūrisma un kultūras dzīves aktivitāšu attīstību.
Atdodot baznīcu tās vēsturiskajai īpašniecei luteriskajai baznīcai, tiktu atjaunots vēsturiskais un tiesiskais taisnīgums un pilnvērtīgi nodrošināts ēkas kā kulta celtnes statuss. Tas veicinātu arī baznīcas sadarbību ar Rīgas domi pilsētai svarīgu ceremoniju norisēs un aktivizētu kultūras dzīvi konkrētajā dievnamā, uzskata Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca.