Šāds punkts polisē ietverts, jo pēdējā gada laikā aizturēti vairāki tūristi un arī vietējie iedzīvotāji, kuri pie brīvības simbola kārtojuši savas dabiskās vajadzības. Šāda huligānisma gadījumā BTA apsolās izmaksāt pieminekļa apsaimniekotājiem 150 latu. Šī summa aprēķināta, ņemot vērā policijas izsaukuma izmaksas un iesaistīto darbinieku atalgojumu. BTA pieaicinās advokātu birojus un parādu piedzinējus, lai atgūtu šo summu no pārkāpējiem. Ja dabisko vajadzību kārtošanas gadījumi pie pieminekļa kļūs arvien biežāki, uzņēmums iecerējis palielināt piedzenamo summu, līdz tā sasniegs apjomus, kādi ārzemniekiem liksies pietiekami, lai nepārkāptu likumu.
BTA pārstāve Ilva Priedniece skaidro, ka citu nelaimju gadījumā uzņēmums izmaksās tādu apdrošināšanas atlīdzību, kāda būs nepieciešama, lai novērstu Brīvības pieminekļa bojājumus, taču ne vairāk kā miljonu latu. Rīgas pieminekļu aģentūras direktors Guntis Gailītis Dienai skaidro, ka apdrošināti ir gan pieminekļa konstruktīvie elementi, iekšējā un ārējā apdare, gan iekšējās inženiertehniskās komunikācijas, skulptūras un citi mākslinieciskie veidoli.
Līdz šim gan Brīvības pieminekļa vajadzībām apdrošinātājiem nav bijusi nepieciešamība atvērt savu maciņu. "Tā kā piemineklis nesen tika restaurēts, nopietnas nelaimes šo septiņu gadu laikā to nav piemeklējušas. Piemineklim tiek veikta regulāra apkope un tas arī viss," tā G.Gailītis. Tiesa, pašlaik tiek risināts jautājums par naudas piedzīšanu no kādas organizācijas, kas Lāčplēša dienā pie Brīvības pieminekļa rīkoja pasākumu, atstājot monumenta pakāji nopilinātu ar sveķiem. "To noņemšana ir ļoti laikietilpīgs un samērā dārgs process," saka G.Gailītis. Turpmāk ar šo un līdzīgu problēmu risināšanu nodarbosies BTA.