Biedrība “Bolderājas grupa” vadītāja Sandra Jakušenoka:
“Tas ir sliktākais, kas varētu notikt, jo Satiksmes ministrija līdz šim ir bīdījusi neskaitāmus likumus, kas pasliktina rīdzinieku drošību un vidi. Runa ir par aizsargjoslu likumu, bet pēdējais Satiksmes ministrijas ierosinājums ir nolikt žogu Rīgas jūras līča aizsargjoslā, kas nozīmē, ka tiktu slēgts mols.
Attiecībā uz pretenzijām par būtisku kravu apgrozījuma palielināšanu Rīgas brīvostā, tas nozīmē, ka kravas ies cauri brīvi apdzīvotai pilsētai, un tas ir baisi. Šķiet, ka Šleseram cita īpašums ir tikai bizness. Šobrīd vēl ir kaut minimālas diskusijas iespējamas. Piemērma, Rīgas attīstības plāns, ko apstrīdēja mūsu organizācija, bet ar Šlesera apgriezieniem tur vienkārši nav variantu. Ceru, ka Šleseram neizdosies, bet objektīvi saprotu, ka viņš ir buldozers.”
Veloriga.lv veidotājs Romāns Meļņiks:
“Velolietas pašas par sevi ir ļoti populāras īpaši pēdējā laikā, kad braukšana ar auto ir dārga. Pieaug to cilvēku skaits, kas ikdienā uz darbu brauc ar velosipēdu. Arī šobrīd ziemas laikā. Jebkurš mērs ir ieinteresēts darīt populāras lietas, jautājums vienkārši ir par finanšu iespējām. Pēdējos piecos gados, uzskatu, ka esam pavirzījušies uz priekšu – ir veloceliņš uz Mežaparku, jaunajos objektos uzreiz tiek paredzēti veloceliņi. Domāju, to turpinās jebkurš mērs. Mums nebūtu izšķirīgi, vai tas būtu Šlesers vai kāds cits. Svarīgi, lai mērs ir izlēmīgs un lai zina ko darīt. Šlesera rīcība rāda, ka cilvēks zina, ko dara. Man nav viennozīmīgas par un pret pozīcijas. To, ka viņš ir kompetents, protams. Pašvaldība pēc būtības ir tas pats, kas valdība tikai citā līmenī.”
Vecrīgas biedrības valdes priekšsēdētājs Guntis Stirna:
“Grūti atbildēt, vai Šlesers būs labs mērs. Mūsu biedrību interesē, lai pašvaldība rēķinās ar iedzīvotāju viedokli un ne tikai ņem vērā, bet arī pieņem lēmumus. Šobrīd Vecrīgas iedzīvotājus ignorē, jo vienīgais kritērijs ir kā nopelnīt, uzlikt ierobežojumus, noteikt aizliegumus. Ja nebūtu cerība, ka nekas nemainīsies, nebūtu dibinājuši biedrību. Ziemeļvalstīs un attīstītajās rietumvalstīs tomēr dialogs ar komūnu ir viena no dabiskajām formām, kā pilsēta dzīvo. Domāju, ka vai nu ar Šleseru vai bez, tas notiks tāpat. Tam ir jānotiek.”
(papildināta ar G.Stirnas viedokli)