Pirmais solis tā būvniecības virzienā tiks sperts nākamajā piektdienā, 28.septembrī, kad sāksies starptautiskais arhitektu plenērs par Botāniskā dārza jaunā veidola radīšanu.
Pēc Inovācijas arēnas idejas autora, Latvijas tehnoloģiju centra direktora Jāņa Stabulnieka teiktā, piecās dienās telti apmeklējuši ap 9000 cilvēku. "Atsaucība bija pārsteidzoši liela. Eiropa (projekts tapa sadarbībā ar Eiropas Savienību — red.) no mums prasīja vismaz 1000 apmeklētājus," saka Jānis Stabulnieks. Spīdošās apmeklētāju acis pierādījušas, ka par zinātni un inovācijām ir iespējams radīt interesi, ja vien māk to pareizi pasniegt, viņš piebilst.
Latvijas tehnoloģiju centrs gan nav tieši saistīts ar ieceri izveidot Zinātnes centru pie Botāniskā dārza. Jānis Stabulnieks pieļauj, ka tā piedāvājums līdzināsies tam, ko Inovācijas arēnā rādīja bērnu zinātnes centrs Tehnoannas pagrabi — tas skatītājiem demonstrēja, piemēram, naglu krēslu, uz kura sēžot, nav iespējams sadurties. To apstiprina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Zinātnes, tehnoloģiju un inovāciju departamenta direktore Maija Bundule. Viņa cer, ka darbs pie centra izveides noritēs raitāk pēc septembra beigās gaidāmā arhitektu plenēra par Botāniskā dārza pārveidošanu, tai skaitā, zinātnes piedzīvojumu centra ēkas apveidiem. Paralēli tam ministrija gatavo dokumentus valdībai, lai veidotu jaunu nodibinājumu, kas apvienotu IZM, Rīgas domi un lielākās Latvijas augstskolas un nodarbotos ar šī centra attīstīšanu.