Šeit svarīgi paskaidrot, ka pēdējā laikā tik populārais, bet bieži pārprastais jēdziens ilgtspējīga attīstība savā būtībā ir komplicēts process, kas integrētā veidā ietver gan vides, gan sociālo, gan ekonomisko pilsētas attīstības dimensiju. Tādēļ tās iekļaušana viena atsevišķa sektora ikdienas funkcijās nozīmē šī darba devalvāciju un arī pilsētas starptautisko saistību neievērošanu. Baidos, ka vairākums Rīgas domnieku līdz galam neapzinās šāda lēmuma iespējamās sekas.
Centra likvidēšanu ierosinājusi vides departamenta vadība, mēģinot to pamatot ar virkni visai apšaubāmu argumentu, visbeidzot paliekot pie formulējuma: "Lai nodrošinātu resursu efektīvu izmantošanu." Jāsaka gan, ka septiņu darbības gadu laikā centrs īstenojis virkni vietējas un starptautiskas nozīmes projektu, nodibinājis veiksmīgas partnerattiecības un spējis gan ietaupīt, gan piesaistīt pilsētai līdzekļus, kas ievērojami pārsniedz Centra budžetu.
Likvidējot centru, tiks nosūtīts nepārprotams signāls starptautiskajai auditorijai, ka Rīga ilgtspējīgu attīstību vairs neuzskata par prioritāru: tiks ignorēta Olborgas harta, netiks pildītas Olborgas saistības, ko Rīga parakstīja 2004.gadā. Tiks ignorētas ES politiskās nostādnes, tālākā nākotnē būs arī ierobežota piekļuve attiecīgajam ES finansējumam. Tiks ignorēti oficiālie iebildumi pret Centra kā pastāvīgas iestādes likvidēšanu, ko Rīgas domei jau atsūtījusi Baltijas Pilsētu savienības Vides komisija, ANO Vides programmas Globālo datu centrs, kā arī LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte. Starptautiskās organizācijas nekavējas atgādināt, ka Rīgai ir saistības un projekti, kuru ignorēšana draud gan ar reputācijas zaudēšanu, gan finansiālām sekām.
Bet Rīgai ir savs demokrātijas un attīstības redzējums un kāda te Eiropai daļa!