Viens no pamanāmākajiem priekšlikumiem ir uzņēmuma Šarlotes centrs (ŠC) iecere apbūvēt skvēru Dailes teātra priekšā. 2002.gadā domes izsludinātajā konkursā attīstītāja piedāvājumu šeit celt atpūtas, veselības, biroju, tirdzniecības un izstāžu kompleksu ar apakšzemes autostāvvietu atzina par labāko, taču līdz būvniecībai netika, jo 2004. gadā laukumu starp Bruņinieku, Brīvības un Šarlotes ielu atzina par neapbūvējamu publisko ārtelpu. Tagad ŠC lūdz domei mainīt zonējumu, lai varētu būvēt daudzfunkcionālu ēku.
Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta speciālisti uzskata, ka šajā vietā būvniecība nebūtu jāatļauj, apliecina tā pārstāve Solvita Kalvīte. Tiesa, izšķiroša būs deputātu nostāja.
Pašvaldības opozīcija ir pret, kā iemeslus minot gan veidu, kā projekts tiek virzīts, gan tā saturu. Savukārt vicemēra Aināra Šlesera (LPP/LC) viedokli, kura vadītajai partijai 2006.gadā attīstītāja pārstāvis Voldemārs Freivalds ziedoja 10 000 latu, pirmdien Diena tā arī nesagaidīja.
Vēsturiski šajā vietā skvēriņš nav pastāvējis, atzīmē Rīgas Tehniskās universitātes profesors Uģis Bratuškins, taču nebūtu pareizi tādēļ vien to aizbūvēt, ignorējot Dailes teātra klātbūtni. Viņaprāt, situācija nav skaidra un prasās pēc īpašas izpētes. Departaments uzstāj, ka jautājums jāskata pilsētas arhitekta kolēģijā.
Savukārt Centrālais tenisa klubs grozījumos grib mainīt aiz Latvijas Nacionālā teātra esošo tenisa kortu atļauto izmantošanu no publiskās uz centra apbūvi. J.Mottem piederošais Namsaimnieks 9, kas nomā apzaļumotu teritoriju Vecrīgā, Kalēju ielā pie 13.janvāra ielas, vēlas lai zemes gabala izmantošana atbilstu nomas līguma mērķim - tirdzniecības un pakalpojumu centra būvniecībai.
Valsts nekustamie īpašumi, Biznesa centrs Zaķusala un Ē.Teilāns no 3 līdz 25 vēlas palielināt atļauto stāvu skaitu plānotajā konferenču centra izbūves vietā Zaķusalā. N.Ušakova padomnieks gatavs izskatīt arī kompromisa risinājumu. Savukārt G. Bojāra pārstāvētā kompānija Business Real Estate I&B piedāvā teritorijā starp Jelgavas, Buru ielu un Kīleveina grāvi palielināt apbūves intensitāti līdz 160% un stāvu skaitu no četriem līdz sešiem.
Vairāk lasiet otrdienas laikrakstā Diena.