Hanzas ielā no Pulkveža Brieža ielas līdz Eksporta ielai tiek izbūvēts jauns kanalizācijas kolektors. Pašreizējam, kas uzstādīts pirms vairāk nekā 100 gadiem, ir nepietiekama caurlaides spēja intensīva lietus laikā, kas neļauj notekūdeņiem aizplūst uz Eksporta ielas tuneļkolektoru, kā rezultātā lietus laikā veidojas plūdi Dzirnavu ielas sākumā. Darbus plānots pabeigt līdz jūlijam.
Kur plāno veikt remontdarbus - Lielirbes un Kalnciema ielā no Dreiliņu ielas līdz Ulmaņa gatvei tiks izbūvēts jauns kanalizācijas kolektors, kas uzlabos notekūdeņu novadīšanu Ventspils ielas, Šampētera, Pleskodāles un Mārupes rajonā. Darbus plānots sākt aprīlī un pabeigt gada laikā.
Maskavas ielā no Dienvidu tilta līdz t/c Dole tiks mainīts pagājušā gadsimta 60.gados ieklāts ūdensapgādes cauruļvads. Iedzīvotāji sūdzas par sliktas kvalitātes ūdeni. Jaunais vads nākotnē būs nozīmīgs arī Rumbulas rajona apgādei ar ūdeni. Darbus sāks maijā un pabeigs nākamā gada rudenī.
Ropažu ielā tiks sakārtota kanalizācijas sistēma. Pašlaik gan sadzīves, gan kombinētās, gan lietus kanalizācijas sistēmas ir savstarpēji savienotas, kā rezultātā, piemēram, lietus ūdeņi nonāk sadzīves kanalizācijā un tiek novadīti uz attīrīšanas ietaisēm, radot papildus energoresursu izmantošanu un pasliktinot notekūdeņu attīrīšanas bioloģiskos procesus. Darbus sāks ne ātrāk kā tiks pabeigta cauruļvada nomaiņa Brīvības gatvē rudenī.
Vietas zināmas, termiņi vēl ne - Ķengaragā gar Daugavas krastu mainīs 40 gadus vecu dzelzsbetona kanalizācijas cauruli. Tajā šobrīd tiek savākti visa Ķengaraga notekūdeņi, taču tā ir sliktā stāvoklī un ir nepareizi ierakta.
Pilsētas centrā dažādās vietās atjaunos keramikas kanalizācijas caurules, kas ir vecākas par 60 gadiem. Transporta slodzes ietekmē daudzas no tām ir saplaisājušas, saplacinātas un iegruvušas. Darbos izmantota tiks bez tranšeju metode, tādēļ satiksme tiks ierobežota uz īsu brīdi, atverot ielas lūku.
Šampēterī veiks ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu paplašināšanu. Tur ar centralizētu ūdensapgādi ir nodrošināti tikai 65% iedzīvotāju, pārējie ņem ūdeni no grodiem un sekli urbtām akām. Neattīrītie ūdeņi tiek novadīti septiķos vai vienkārši atejas bedrēs. Tādēļ rajonā pastāv liela neattīrīto ūdeņu nogulsnēšanās augsnē. Tīklu paplašināšana ļaus ap 5000 iedzīvotāju saņemt ūdens un kanalizācijas pakalpojumus.
Dārziemā arī tiks paplašināti ūdensvadu un kanalizācijas tīkls: no pagaidu ūdensvadiem tur ūdeni saņem 90% iedzīvotāju, centralizēta kanalizācija pieejama mazāk nekā 50%.
Vairākos maģistrālajos ūdensvados nomainīs aizbīdņus. Vadu noslēgarmatūra ir sliktā tehniskā stāvoklī, kas rada problēmas savlaicīgi atslēgt avārijas gadījumā bojāto vada posmu, radot lielus ūdens zudumus un pārtraucot ūdenspadevi daudziem iedzīvotājiem. Kopumā plānots nomainīt ap 210 aizbīdņiem un uzstādīt 75 ūdens plūsmas mērītājus.
Avots: Rīgas ūdens