"Tie ir dzīvokļu īpašnieki, kuriem nav uzkrāti parādi un netiek piedāvāti līdzvērtīga dzīvojamā platība," informē Gavars. Lēmums par piespiedu izlikšanu saistāms ar to, ka nams nav ekspluatējams.
Jau ziņots, ka 7.martā ap plkst.23 Rīgā, Buru ielā 9, sabruka kādas divstāvu dzīvojamās mājas kāpņutelpa starp pirmo un otro stāvu, kā arī tika bojāta mājas ārsiena. Pēc būveksperta konstatētā, pie ēkas iebrukšanas vainojami gan gruntsūdeņi pagrabā, gan nokrišņi no blakusesošās mājas jumta, gan arī iedzīvotāju patvaļīgi izveidotā iekšējā kanalizācija, kas 1900.gadā celtajai ēkai nav piemērota, kā arī vairāk nekā 100 gadus vecās, neatjaunotās ēkas tehniskais stāvoklis. Kopumā šīs ēkas atjaunošana pašreizējā stāvoklī vērtējama kā nelietderīga, un tam būtu nepieciešami lieli ieguldījumi, vēstīja aģentūra LETA.
Notikušas jau trīs dzīvokļu kopīpašnieku sapulces, tomēr nevienā no tām lēmums par mājas turpmāko likteni nav pieņemts, jo, lai lemtu par nama konservāciju vai demontāžu, nepieciešama visu dzīvokļu īpašnieku dalība. Nama atjaunošana tā tehniskajā stāvoklī vērtējama kā nelietderīga.
Apsaimniekotājs SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) notikušo skaidro ar nama iedzīvotāju uzkrātajiem parādiem un nevēlēšanos veidot uzkrājumu remontdarbiem. Tomēr Gavars uzsver, ka šajā - avārijas - situācijā RNP jau laikus bijis jārīkojas, turklāt vairāk nekā puse dzīvokļu pieder Rīgas pašvaldībai.