Māris Martinsons arī sola, ka tuvāko piecu gadu laikā laukumam tiks veikta apbūve un uz to izsludināts konkurss. “Visticamākais dzīvokļi tur nebūs, būs viesnīca vai tirdzniecības centrs,” norādīja SIA Citra kaļķu līdzīpašnieks.
Saskaņā ar pilsētas attīstības plānu šajā Vecrīgas daļā atļauta intensīva jaukta apbūve ar daudzveidīgām funkcijām — darījumu iestādes (bankas, viesnīcas, biroji, konferenču un izstāžu zāles, kā arī tirdzniecības vietas) un dzīvojamās mājas.
Diena jau rakstīja, ka CK laboratorijas ēku un zemi zem tās 570 kvadrātmetru platībā privatizēja par 266,5 tūkstošiem latu pērn vasarā. Nekustamo īpašumu speciālisti toreiz minēja, ka pašvaldības noteiktā cena ir daudz mazāka nekā tirgū līdzīgiem īpašumiem Vecrīgā un pilsēta varējusi iegūt teju miljonu latu.
CK īpašnieki un amatpersonas ir vairāki ar nekustamo īpašumu jomu saistīti uzņēmēji. Pēc Lursoft komercreģistra datiem CK lielākais akcionārs ir SIA Modulex-Invest, kurā teju visu akciju īpašnieks ir kāda Vācijā reģistrēta firma. Pārējie dalībnieki ir advokāts Juris Vanags, kuram ir vērtīgi īpašumi pierobežā, un Voldemārs Sprūžs, kurš savulaik strādājis Valsts nekustamo īpašumu aģentūras valdē kopā ar toreizējo vadītāju Jāni Motti. Abi tika apsūdzēti nelikumīgā dzīvokļu piešķiršanā. CK valdē darbojas SIA Moduls-Rīga lielākais īpašnieks miljonārs Harijs Seratinskis. Šī firma savulaik bez maksas izgaismoja rātsnamu, uzvarēja pilsētas kanālmalas izgaismošanas konkursā un ir cieši saistīts biznesā ar kādreizējo domnieku Juri Rītiņu, kurš 90.gadu beigās bija Rīgas mēra Andra Bērziņa (LPP/LC) vietnieks un arī A.Amerika partijas biedrs.
Top komentāri