"Siltumenerģijas padeve tiek pārtraukta, ja dzīvokļu īpašnieku pilnvarota persona, apsaimniekotājs vai īpašnieks nav ilgstoši norēķinājies par siltumenerģijas piegādi, turklāt visa nemaksāšanas perioda laikā nav atsaucies uz RS aicinājumiem nokārtot parādsaistības," skaidro RS informācijas daļas vadītāja Linda Rence, neatklājot šo nemaksātāju adreses.
No siltuma atslēgto māju parādi ir 72 000 latu. Kopumā janvārī Rīgā patērēta siltumenerģija par 24,1 miljonu latu, no kuriem nedēļas sākumā nomaksāti bija 17,3 miljoni. Par pērnā gada decembri parāds pašlaik ir 290 000 latu. Trūkstošo naudu RS aizņēmies bankās, lai norēķinātos ar a/s Latvijas gāze par patērēto dabasgāzi, kas veido 83% no siltumenerģijas tarifa.
"Faktiski vairāk nekā 50 dienas RS kreditē lietotājus," stāsta L.Rence.
Diena jau rakstīja, ka, pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, pieaug nemaksātāju skaits.
Rīgas apsaimniekotāju asociācijas un SIA Kurzemes namu apsaimniekotājs valdes priekšsēdētājs Igors Trubko teic, ka apsaimniekotāji piedāvā iedzīvotājiem veidot parādu nomaksas grafikus vai vēršas pret tiem tiesā, taču ir arī gadījumi, kad cilvēki nav spējīgi maksāt, turklāt kredītiestādes viņiem vēl atsavina dzīvokļus. Tādēļ asociācija nosūtījusi aicinājumu Ministru prezidentam izstrādāt noteikumus, kas dzīvokļa īpašnieku maiņu pieļautu ar nosacījumu, ja īpašumam nav parādsaistību par apsaimniekošanu.