Patlaban RS piegādā trīs ceturtdaļas no visas siltumenerģijas, kas nepieciešama pilsētai, apkalpojot aptuveni astoņus tūkstošus namu. Katrā no tiem ir uzstādīts siltuma skaitītājs, pēc kura mērījumiem rēķini par enerģijas patēriņu tiek piestādīti iedzīvotājiem. RS preses sekretārs Andris Sproģis stāsta, ka jau no pirmajiem skaitītājiem, kurus uzstādīja pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu vidū, ir iespējams rādījumus nolasīt elektroniski, piemēram, tiem var pieslēgt portatīvo datoru un veikt datu apstrādi. Tādēļ sistēmas automatizēšanai tikai "nepieciešams radīt datu pārraides kanālu," skaidro A.Sproģis, piebilstot, ka tam iespējami visdažādākie tehnoloģiskie risinājumi.
Pie tiem pilotprojekta ietvaros vairākos pilsētas namos jau sākušas strādāt četras kompānijas — Milltel no Izraēlas, Kamastrup no Dānijas, FAO no Latvijas un Katara no Lietuvas. Tai, kura nāks klajā ar izdevīgāko risinājumu, RS uzticēs sistēmas ieviešanu. "Mēs vēl nezinām, ko mums piedāvās," saka A.Sproģis, tādēļ arī precīzi izpildes termiņi un investīciju apjoms nav zināms. Taču tiek prognozēts, ka ieguldītie līdzekļi ātri atpelnīsies, iespējams, padarot lētāku arī siltumu patērētājiem.
Jāatgādina, ka augustā uzņēmums prasījis Rīgas sabiedrisko pakalpojumu regulatoram atļauju no 1.oktobra palielināt siltumenerģijas tarifu par 28,2%, tas ir no Ls 21,4 līdz Ls 27,5 par vienu megavatstundu.
Pagājušajā gadā RS strādāja ar 1,7 miljonu latu peļņu, kas ir par ceturto daļu mazāk nekā gadu iepriekš. Uzņēmuma akcionāri ir Latvijas valsts, kam pieder 48,9% akciju, Rīgas dome ar 49%, Dalkia City Heat ar 2% un valsts uzņēmums Latvenergo ar 0,005%.