Publiskās apbūves teritorijai ir noteiktas trīs
izmantošanas zonas – Okupācijas muzeja teritorija; pārvaldes,
izglītības un kultūras iestāžu teritorija; teritorija, kur paredzēta
piemiņas memoriāla izveidei.
Kā vēsta LETA, atsaucoties uz piedāvatajiem arhitektu risinājumiem, piemēram, 11.novembra krastmalā transportlīdzekļu satiksme varētu tikt organizēta gan virszemē, gan arī pazemē - pa tuneli, atstājot virszemē tikai tramvaju un gājēju satiksmi.
Zem Strēlnieku laukuma paredzēts izveidot pazemes autostāvvietu, bet no laukuma uz Akmens tiltu izveidot gājēju pāreju.“Tas ir pats pilsētas centrs, nozīmīgs tūrisma apskates objekts. Šeit nevar būt maznozīmīgu lietu ne plānojumā, ne apbūvē, ne transporta shēmu risinājumā. Tāpēc aicinu šīs teritorijas attīstībā ieinteresētās institūcijas, kā arī visus rīdziniekus aktīvi iesaistīties detālplānojuma sabiedriskajā apspriešanā, lai mūsu kopīgi pieņemtais lēmums būtu tieši vislabākais risinājums,” aicina komitejas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs.
Rīgas domes attīstības komitejas lēmumprojekts tiks izskatīts domes sēdē, pēc tam Latviešu strēlnieku laukuma teritorijas detālplānojuma pirmā redakcija tiks nodota sabiedriskajai apspriešanai, kas ilgs četras nedēļas.
Rīt Latviešu strēlnieku laukuma teritorijas detālplānojumu apspriedīs arhitekti.