Pagaidām administratīvā pārkāpumu lietvedība uzsākta 15 gadījumos.
Pašvaldības policija saņēmusi informāciju par 16 gadījumiem, kad gūtas ķermeņa traumas, nokrītot uz netīrītām ietvēm, un vienu iesniegumu par gūtu traumu no jumta krītoša sniega dēļ. Veicot pārbaudes, pārkāpumi apstiprinājās 11 gadījumos. Policija arī konstatējusi septiņus gadījumus, kad krītoša sniega vai ledus dēļ ir bojāti transporta līdzekļi.
Austrumu izpilddirekcijas Administratīvā inspekcija 26 gadījumos telefoniski brīdinājusi atbildīgās personas, ka divu dienu laikā ietves jāatbrīvo no sniega un jumti no lāstekām. Atkārtotā pārbaudē konstatēts, ka lielākā daļa pārkāpumu ir novērsti - ietves daļēji notīrītas, kā arī izvietotas brīdinājumu zīmes gājējiem par bīstamo zonu. Aizmāršīgo apsaimniekotāju telefonisku brīdināšanu veic arī pārējās inspekcijas.
Kā ziņots, Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs šonedēļ aicināja ēku īpašniekus un apsaimniekotājus pievērst pastiprinātu uzmanību pienācīgai ietvju un trotuāru, kā arī namu jumtu attīrīšanai no sniega un apledojuma.
Izpilddirektors arī norāda, ka gadījumā, ja gājējiem rodas zaudējumi netīrītu ietvju vai māju jumtu dēļ, tie var vērsties pret apsaimniekotājiem civiltiesiskajā ceļā. Par negadījumiem netīrītu ietvju dēļ nekavējoties jāziņo konkrētai pilsētas rajona izpilddirekcijas administratīvajai inspekcijai vai pašvaldības policijai. Tikai šo institūciju sastādīti protokoli var kalpot par pamatu iespējamai kompensācijas piedziņai tiesiskā ceļā.
Pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi paredz naudas sodus par savlaicīgu ēkas jumtu neattīrīšanu no sniega un apledojuma, kā arī par netīrītām, nekaisītām ietvēm. Maksimālais sods fiziskām personām var sasniegt 250 latus, bet juridiskām personām – 1000 latus.