"Caurules atrodas pietiekami dziļi zemē, lai nesasaltu. Aukstums kaitē citā ziņā - daudz grūtāk veikt remontdarbus, jo zeme sasalusi, tāpēc viss ievelkas," skaidroja "Rīgas ūdens" pārstāvis.
Cita situācija ir ar ūdensvadiem, kas atrodas ēku iekšpusē un ir namu apsaimniekošanas uzņēmumu pārziņā. "Katru dienu mums pienāk divi vai trīs zvani par šādu ūdensvadu aizsalšanu, un mēs iedzīvotājus informējam, kur vērsties pēc palīdzības," sacīja Mucenieks.
Mucenieks norādīja, ka masveida cauruļu aizsalšana sākas, ja gaisa temperatūra nokrītas līdz mīnus 20, mīnus 25 grādiem. Pagaidām gan vēl nekā kritiska neesot, bet nedēļas nogalē situācija varētu saasināties.
Šī iemesla dēļ "Rīgas ūdens" aicina namu apsaimniekotājus siltināt ūdensvadu caurules ēku pagrabos, pārbaudīt, vai siltumizolācija nav bojāta, kā arī pārbaudīt, vai nav palicis vaļā kāds logs vai durvis.
"Rīgas ūdens" pārstāvis uzsvēra, ka aizsalušās caurules nedrīkst atkausēt ar atklātu liesmu, jo tā viegli varot izraisīt ugunsnelaimi. "Ir speciālas firmas, kas nodarbojas ar aizsalušu cauruļu atkausēšanu, un pie tām arī namu apsaimniekotājiem vajadzētu vērsties," sacīja Mucenieks.
2006.gada janvārī aizsaluši ūdensvadi 762 Rīgas pašvaldības mājās, liecina aģentūras LETA arhīvs.