Deputāte Baiba Brigmane (JL) arī ierosināja auditorus pakļaut centrālajai audita pārvaldei, jo apšaubīja, vai pašreiz departamentos strādājošie auditori spēj būt neatkarīgi, jo par viņu algām un prēmijām lemj departamenta vadītājs. Pie audita spēcināšanas jautājuma gan komisija nolēma atgriezties kādā no nākamajām sēdēm, kad Audita un revīzijas pārvalde būs apkopojusi datus par to, cik auditoru vispār strādā Rīgas domes iestādēs.
Otrdien komisija izvērtēja arī kultūras departamenta pretkorupcijas plānu. Atšķirībā no citiem departamentiem, kultūras departaments korupcijas riskus kultūras iestāžu remontu un būvniecības jomā vērtēja kā zemus, izbrīnot pretkorupcijas komisijas deputātus. Kultūras departamenta pārstāvji gan skaidroja, ka risku gandrīz nav, jo process esot stingri reglamentēts un pie tā tiekot pieaicināti neatkarīgi eksperti. Domē izskanējusī ideja centralizēt iepirkumus kultūras departamentu neapmierina. «Ir atsevišķas jomas, kas var tikt centralizētas, piemēram, kancelejas preču iepirkumi, visi šie administratīvie iepirkumi. Šeit varētu pat būt ieguvumi cenu ziņā. Bet nav iespējams centralizēt iepirkumus, kas attiecas uz kultūras specifiku,» sacīja departamenta direktore Diāna Čivle.
Viens no kultūras departamenta priekšlikumiem korupcijas risku mazināšanai bija izveidot savu iekšējo ētikas kodeksu. Pretkorupcijas komisija gan to uzskatīja par nelietderīgu, jo patlaban jau top kopējais RD ētikas kodekss. «Mums tomēr ir specifiski jautājumi, kas saistīti ar māksliniekiem, autoriem,» sacīja D.Čivle, taču piekrita, ka atsevišķu kodeksu netaisīšot.