Viņš gan uzsvēra, ka ar ūdeni nedrīkst nonākt tiešā kontaktā, proti, pagaidām Mārupītē nedrīkst ne peldēties, ne lietot ūdeni uzturā. "Ja neiet peldēties vai dzert ūdeni, cilvēka dzīvībai draudu nav," sacīja Zitāns.
VUGD tomēr aicina iedzīvotājus neapmeklēt noplūdē skartās vietas, kā arī uzmanīt savus mājdzīvniekus un nelietot aku ūdeni.
Kā labu ziņu Zitāns minēja to, ka visas Mārupītē ieplūdušās ķīmiskās vielas labi šķīst ūdenī, tādējādi – jo lielāks ūdens apmērs, jo koncentrācija un bīstamība ir mazāka. Tiesa, Nacionālo bruņoto spēku speciālā ķīmiskā vienība notikuma vietā veiktajās analīzēs nespēja noteikt izteiktu dominējošo vielu, viņš piebilda, atzīstot, ka tādējādi seku likvidēšana ir apgrūtināta.
Pēc Zitāna teiktā, kopumā no notikuma vietas izvesti 350 kubikmetri netīrā ūdens. No noliktavas Kārļa Ulmaņa gatvē plānots izvest un utilizēt arī atlikušās ķīmiskās vielas, tiklīdz tiks saņemts ekspertu atzinums, ka ēka ir droša cilvēkiem. Tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs informēja, ka no Šveices izsaukts īpašnieks uzņēmumam, kas īrēja noliktavu.
Jau vēstīts, ka svētdien no noliktavu kompleksa "Baltais vējš" Kārļa Ulmaņa gatvē 15 izplūdušas bīstamas ķīmiskas vielas, kas piesārņo Mārupīti. Iespējams, noliktava aizdedzināta ļaunprātīgi.
Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks izcēlās plkst. 00.14 noliktavā, kas atradās biroju ēkā "Baltais vējš". Nodegusi tikai noliktava, bet biroju ēku izdevies glābt. Noliktavā atradās daudz un dažādas ķīmiskās vielas, sākot no šķīdinātājiem līdz pat skābēm. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 13.41.
Mārupīte ietek Daugavā aiz Raņķa dambja Āgenskalna līcī. Mārupīte sākas Medema purvā starp Stūnīšiem un Tīraini.