Tuvāko gadu laikā uzņēmums plāno ievērojami palielināt savu produktu portfeli, papildinot to ar patentbrīvajiem medikamentiem. Pašlaik ir apstiprināti jau vairāk nekā 50 jauni preparāti, kuriem ir sākta reģistrācija vairāk nekā 10 ES valstīs. Pašlaik reģistrācijai ir iesniegti jau 32 medikamenti, bet izstrādes procesā ir vēl aptuveni 100 jaunu produktu. Divi no jaunajiem “Olpha” medikamentiem, kam šogad varēs sākt komercializācijas, ir paredzēti uroloģisko slimību, bet pa vienam preparātam sirds un asinsvadu un onkoloģisko slimību ārstēšanai.
“Līdz šim uz Rietumeiropas valstīm uzņēmums lielākoties eksportēja aktīvās vielas un pusproduktus, tādēļ jaunu patentbrīvo medikamentu gatavo zāļu formu tirdzniecības sākšana ir vēl viens vēsturisks solis “Olpha” attīstībā. Turklāt tas ir panākts farmācijas nozarei ļoti ātrā tempā – nepilnu divu gadu laikā. Eiropas tirgos konkurence ir ļoti sīva, tirgus ir piesātināts un tajā ir izteikta līderu dominance. Taču mēs esam pārliecināti, ka ar precīzi definēto produktu portfeli un mūsu spēju būt ātrākiem, efektīvākiem un pieejamākiem, spēsim nostiprināt savas pozīcijas ne tikai aktīvo vielu, bet arī gatavo zāļu formu segmentā. Esam nodibinājuši arī meitas kompānijas piecās Eiropas valstīs, proti, Francijā, Itālijā, Spānijā, Vācijā un Polijā, kas jau aktīvi sākušas darbu produktu virzībai tirgū, jo ticam, ka vietējie speciālisti daudz labāk pārzina konkrētās valsts tirgus specifiku un cilvēku paradumus. Mūsu mērķis tuvākajai desmitgadei ir skaidrs – sasniegt viena miljarda eiro apgrozījumu, un uz to mērķtiecīgi arī virzāmies,” uzsver AS “Olpha” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis.
Prioritārie “Olpha” eksporta tirgi Eiropā ir Čehija, Slovākija, Itālija, Francija, Vācija, Polija, Spānija, Apvienotā Karaliste, visas trīs Baltijas valstis, Zviedrija, Dānija, Norvēģija, Somija.
“Uzņēmums gadu desmitiem ir balstījis savu attīstību vēsturiski izveidotajā oriģinālmedikamentu segmentā, kas netika reģistrēti Rietumvalstu tirgos, bet, beidzoties patentu darbības termiņiem, tas šobrīd prasītu nesamērīgi lielas investīcijas. Tieši tāpēc savu piedāvājumu papildināsim ar jauniem patentbrīvajiem medikamentiem, kas jau pierādījuši savu efektivitāti, bet tos vairs neizsargā patents un varam salīdzinoši ātrāk ieviest tos ražošanā arī pie sevis. Tā kā jaunie medikamenti būs nopērkami arī Latvijas aptiekās, ieguvēji noteikti būs arī mūsu valsts iedzīvotāji, jo, iegādājoties vietējo zāļu ražotāju medikamentus, viņi varēs atbalstīt Latvijas ekonomiku un maksāt mazāk nekā par ārvalstu ražotāju zālēm. Tāpat plašāks vietējo zāļu ražotāju piedāvājums palīdzēs samazināt lielo atkarību no importētajām zālēm, kas pašlaik Latvijā tirgū veido 94%, un rada augstus riskus ārkārtas situācijās palikt bez medikamentiem vispār,” tā J. Bundulis.
Jāpiebilst, ka līdz ar “Olpha” vairākuma akcionāru maiņu, kas noslēdzās pirms nepilniem diviem gadiem, uzreiz tika pārskatīta uzņēmuma attīstības stratēģija, primāri fokusējoties uz Rietumeiropas tirgu apgūšanu un tam piemērota produktu portfeļa izveidi. Šim mērķim investīciju apjoms uzņēmumā tuvāko piecu gadu laikā sasniegs 100 miljonus eiro.