Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Trešdiena, 1. janvāris
Solvita, Laimnesis, Solvija

Teters un Lightspace Technologies vāc ziedojumus ieroču piegādei Ukrainai

Latvijas sertificēts militāro ieroču un aprīkojuma piegādātājs SIA "Teters" un papildinātās realitātes tehnoloģiju uzņēmums "Lightspace Technologies" sākuši ziedojumu vākšanas kampaņu, lai finansētu attālināti vadāmu ieroču sistēmu (RWS), kas tiek vadītas ar papildinātās realitātes briļļu palīdzību, piegādi Ukrainas bruņotajiem spēkiem, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmumu pārstāvji.

Abi Latvijas uzņēmumi sadarbojas, lai Ukrainai nodrošinātu 50 RWS vienību piegādi vairāk nekā trīs miljonu eiro vērtībā. Finansējuma vākšanas kampaņa sākta platformā "Fundly.com/defend-ukraine-rws".

"Teters" piegādās Ukrainas armijai tālvadības ieroču stacijas aizsardzības, aizkavēšanas, slēpņu un bezpilota platformu operācijām. Attālinātas vadības ieroču platforma (RWS) ir aizsardzību stiprinoša, un samazina upuru risku. "Lightspace Technologies" tika izvēlēts kā tā tehnoloģiju partneris, lai nodrošinātu ieroča papildinatās realitātes iespējas.

RWS sistēma ar papildinātās realitātes funkciju sastāv no stacionāra vai arī pārvietojama statīva, fiksēta piestiprināta torņa ar diviem precīzas piedziņas motoriem, ieroču stiprinājuma punktiem un mērķēšanas moduļa. To kontrolē attālināti ar vadības moduļa palīdzību, kas sastāv no sakaru vienības ar rezerves vadības ierīcēm, papildinātās realitātes brillēm un vadības kursorsviras. Saziņa starp RWS sistēmu un vadības moduli tiek nodrošināta ar optiskās šķiedras vada starpniecību, kas ir drošs un grūti atklājams saziņas kanāls. Analogā video izmantošana nodrošina minimālu un nepamanāmu aizturi, kas ir reāllaika pielietojuma atslēga.

"Teters" tehniskais direktors Andrejs Andrejevs informē, ka uzņēmuma izstrādātā attālinātā ieroču sistēma, kas uzlabota ar papildinātās realitātes funkciju, ļaus Ukrainas spēkiem darboties ar lielāku jaudu, samazinot risku, jo uguns pielietošanas punkts ir nošķirts no militārā personāla faktiskās atrašanās vietas. 

"Lightspace Technologies" valdes locekle Madara Kalniņa-Kalnmale piebilst, ka papildinātās realitātes brilles nodrošinās augstas izšķirtspējas 3D datu vizualizāciju ar precizitāti zem milimetra, nodrošinās acu komfortu un dos iespēju kareivjiem brīvi operēt ar rokām, kas palielinās viņu mobilitāti un iespēju ieroču sistēmas vadīt attālināti. Ukrainas karaspēks varēs precīzi vadīt RWS sistēmas attālināti, veicot aizsargfunkcijas, vienlaikus nepakļaujot sevi tiešam riskam

RWS sistēmas bruņojumā ietilpst viens viegls ložmetējs uz atsitiena slāpēšanas iekārtas, piemēram, MG-3, PKT, M240, vai līdz divām nevadāmām vai pašvadāmām RPG palaišanas ierīcēm, piemēram, "Panzerfaust", RPG-26, AT4. Mērķēšanas opcijas ietver līdz pat trim dažādiem tēmēkļiem vai kamerām, kas nodrošina dienas, nakts un termālo redzamību.

"Teters" un "Lightspace Technologies" sadarbosies ar Ukrainas militārpersonām, lai pēc pieprasījuma mainītu vai uzlabotu RWS funkcijas. Katras RWS vienības ražošanas izmaksas ir aptuveni 60 000 eiro. Uzņēmumu pārstāvji lēš, ka pirmajām RWS iekārtām Ukrainā vajadzētu ierasties jau maija pirmajā pusē.

"Teters" ir licencēts aizsardzības un drošības risinājumu izstrādātājs, piegādātājs un ražotājs Latvijā kopš 2010.gada. Uzņēmuma produkcijā ietilpst izstrādājumi militārajām inženiertehniskajām vienībām - EFP un citi lādiņi un saistītās sistēmas visu veidu pielietojumiem - no nojaukšanas un šķēršļu likvidēšanas līdz advancētiem slēpņu risinājumiem. Papildus pamatproduktiem "Teters" izstrādā dažādas citas sistēmas, piemēram, ar mākslīgo intelektu uzlabotas ISR elektroniskās ierīces vai attālās ieroču stacijas.

"Teters" ir ilggadējs Aizsardzības ministrijas partneris, grantu līgumu ietvaros izstrādājot vairākus produktus, un šobrīd investē sprāgstvielas saturošu produktu liela mēroga ražošanā, izstrādē un glabātavās.

"Teters" pamatkapitāls ir 45 000 eiro, un uzņēmuma īpašniece ir Rita Sniedziņa, liecina "Firmas.lv" informācija. 2021.gadā uzņēmums strādāja ar 55 708 eiro apgrozījumu un guva 5846 eiro peļņu.

"Lightspace Technologies" ir "Deep Tech" uzņēmums ar savām pētniecības un attīstības laboratorijām, industrializācijas un ražošanas iekārtām, kas izstrādā galvenās tehnoloģijas nākamās papildinātās realitātes paaudzei. Uzņēmums strādā telpisku, daudzfokālu un hologrāfisku attēlu tehnoloģiju jomā.

2020.gadā "Lightspace Technologies" strādāja ar 880 950 eiro apgrozījumu un guva 215 514 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija.

"Lightspace Technologies" kapitālā "HansaMatrix" līdzdalība ir 67,7%, kamēr "BaltCap Latvia Venture Capital Fund" īpašumā ir 17,44% kapitāldaļu, Ilmāram Osmanim pieder 8,23%, "Imprimatur Capital Technology Venture Fund" - 5,03%, bet "Imprimatur Capital Seed Fund" - 1,61%.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Rīgā automašīna ietriekusies vilcienā

Rīgā, Cēres ielā, otrdien pusnaktī notikusi kravas vilciena un vieglās automašīnas sadursme, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas