Arī Nacionālās apvienības pārstāvis Imants Parādnieks uzsvēra, ka par nāvessoda pilnīgu atcelšanu vēl ir stipri jādiskutē. "Kategoriski iebilstu pret to, ka ir jāpieņem šāds lēmums, un par nāvessoda atcelšanu vēl ir stipri jādiskutē," atzina Parādnieks.
Pret bija arī pie frakcijām nepiederošais deputāts Visvaldis Lācis. "Nāvessods Latvijā ir jāpiemēro," viņš teica.
Tomēr vairāki tautas kalpi viņiem atgādināja, ka šoreiz runa ir par nāvessoda atcelšanu arī kara apstākļos.
Saeimā nonākusi likumprojekta pakete, kas paredz, ka Latvija atteiksies no nāvessoda piemērošanas arī par noziegumiem, kas izdarīti kara laikā.
Pret bija Jānis Ādamsons un Valērijs Kravcovs no SC un Nacionālās apvienības pārstāvji Jānis Dombrava, Raivis Dzintars, Imants Parādnieks, Dzintars Rasnačs, kā arī Visvaldis Lācis.
Jau kopš 1996.gada Latvijā nāvessodam noteikts moratorijs – tas netiek piespriests un izpildīts nevienam notiesātajam. Neskatoties uz to, līdz šim Krimināllikumā bija paredzēta atsevišķa iespēja piespriest nāvessodu vīriešiem, kuri kara laikā izdarījuši slepkavību vainu sevišķi pastiprinošos apstākļos. Tomēr 2002.gadā Latvijas parakstītais Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 13.protokols paredz atteikties no nāvessoda piemērošanas arī kara laikā.
Konvencijas 13.protokolā pausts, ka nāvessods ir jāatceļ un to nevar nekādos apstākļos piespriest un izpildīt nevienai personai, jo tiesības uz dzīvību ir viena no galvenajām demokrātiskas sabiedrības pamatvērtībām. Ar Saeimā izskatāmo likumprojektu šis mūsu valsts parakstītais protokols tiks arī ratificēts. Līdz šim Latvija bija viena no nedaudzajām Eiropas Padomes dalībvalstīm, kas konvencijas 13.protokolu vēl nebija ratificējusi.
Likumprojekts par Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 13.protokola ratifikāciju divos lasījumos vēl jāskata Saeimai. Likumprojekts tiek izskatīts vienotā paketē ar attiecīgiem grozījumiem Sodu izpildes kodeksā, Krimināllikumā, Apžēlošanas likumā un likumā par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību.