"Ministrija pašlaik meklē iespējas, kā naudas izteiksmē kompensēt jaunsargam radušos veselības bojājumus. Skaidrs, ka pašlaik normatīvie akti neparedz kompensācijas piešķiršanu jaunsargam," aģentūrai BNS pastāstīja Aizsardzības ministrijas pārstāvis Airis Rikveilis.
Kādas ir meklētās iespējas, Rikveilis pagaidām neatklāja.
Attiecībā uz pārējiem sprādzienā cietušajiem zemessargiem situācija ir šāda ‒ visi cietušie, izņemot to, kurš mācībās bija alkohola reibumā, saņems kompensācijas. Par kompensāciju apmēru tiks lemts pēc pilnas dokumentācijas saņemšanas no ārstniecības iestādes, norādīja Rikveilis.
Viņš arī apstiprināja, ka jaunsargs saskaņā ar reglamentu konkrētajās mācībās nevarēja atrasties. Kurš pieļāvis puiša atrašanos mācībās, esot jānoskaidro dienesta izmeklēšanā.
"Jaunsargs pēc būtības šādā pasākumā, kurā veikta kaujas šaušana, atrasties nevarēja. Jaunsargs šajā gadījumā ir civilpersona, un, lai civilpersonas atrastos šādās mācībās, piemēram, būtu jārīko tā saucamā viesu diena. Arī tādā gadījumā, ja jaunsargu vienība vēlētos aizbraukt paskatīties, kā zemessargi mācās, visam būtu jābūt savlaicīgi noformētam ar attiecīgām drošības prasībām," uzsvēra Rikveilis.
Jau ziņots, ka aizsardzības ministrs Artis Pabriks (Vienotība) pēc dienesta izmeklēšanas par sprādzienu Ādažu poligonā prasīs pievērst papildu uzmanību disciplīnai bruņotajos spēkos.
Pabriks nesen līdz 17.decembrim pagarināja Aizsardzības ministrijas veikto dienesta izmeklēšanu par sprādzienu poligonā. Izmeklēšana pagarināta, jo parādījušies jauni fakti, kas ir jāpārbauda.
Tas, vai pēc dienesta izmeklēšanas kādas amatpersonas zaudēs amatu, pagaidām nav zināms.
23.oktobra pēcpusdienā Ādažu poligonā sprādzienā, kas notika pēc militāro mācību beigām, cieta kopumā astoņi zemessargi un viens jaunsargs. Viens no cietušajiem zemessargiem no gūtajiem ievainojumiem mira.
Sprādzienā cietušais zemessargs, kurš bija alkohola reibumā, ir tas pats, kas, visticamāk, savā somā ievietoja detonējušo spridzekli.
Saistībā ar sprādzienu poligonā uz izmeklēšanas laiku atstādināti divi Zemessardzes 17.pretgaisa aizsardzības bataljona virsnieki – bataljona komandieris un pretgaisa aizsardzības baterijas komandieris.
Aizsardzības ministrija veic dienesta izmeklēšanu, bet Militārā policija sākusi kriminālprocesu.