Patentu valde jau trīs reizes atteikusies reģistrēt laimētavu par Alfor piederošu preču zīmi, taču vienlaikus devusi cerību, ka gadījumā, ja uzņēmumam izdosies mainīt sabiedrības uztveri un cilvēki par laimētavām sāks saukt nevis visus azartspēļu kantorus pēc kārtas, bet tieši Alfor piederošos, tad lēmums varētu būt arī labvēlīgs.
Preču zīmju departamenta direktore Dace Liberte norāda, ka pašlaik laimētava ir sugas vārds – tāds pats kā frizētava. Tāpēc atļaut to kādam monopolizēt nav nekāda pamata.
Citādi varēja notikt pirms 12 gadiem. Alfor apgalvo, ka vārds ticis apzināti izdomāts un paveikusi to uzņēmuma valde. Finanšu direktore Dace Konrade gan atzīst: "Preču zīme netika laikus nostiprināta. Tā bija mūsu kļūda." Tagad uzņēmums cenšas kļūdu labot, tomēr maz ticams, ka tas izdosies.
Laimētava šā gadsimta sākumā ļoti strauji iegāja valodas apritē. Rīgas Latviešu biedrības latviešu valodas attīstības kopas koordinatore Maija Sinka atminas, ka vārds aktīvi izmantots un apspriests internetā. Iespējams, tā pirmavots patiešām bija izkārtne pie kādas spēļu zāles, taču uzņēmumam tas būtu jāpierāda. 2003. gada vārda un nevārda konkursā valodas entuziastu un profesionālu valodnieku skatījumā par labāko jaunvārdu tika atzīts zīmols, taču arī laimētava izpelnījās uzslavas kā "vajadzīgs un valodā iederīgs vārds". Tajā gadā Alfor patentēja laimētavu divu vārdu salikumā ar savu zāļu nosaukumu, taču kā atsevišķs vārds tas uzņēmumam nepieder.
Jau kopš vasaras vidus uzņēmums sūta paziņojumus ar lūgumu pārtraukt šā vārda lietošanu gan medijiem, gan arī pašvaldībām.
Ja Alfor tomēr izdosies izskaust laimētavu no publiskā valodas lietojuma, pārskatīt savu lēmumu Patentu valde varētu pēc trim gadiem.