Atļaujas anulētas SIA E Strenči Strenčos, SIA Elektro Rīdzene Cēsu novadā un SIA Energo Fortis Līvānos.
Viņš stāstīja, ka kopumā no 400 Latvijā darbojošām stacijām, 40 stacijas identificētas kā problemātiskas, tostarp 20 gadījumos atklātas ļoti nopietnas problēmas. Šajos gadījumos uzņēmējiem ir uzdots sniegt paskaidrojumus. Pēc paskaidrojumu saņemšanas varēs lemt par tālākajiem soļiem.
Ašeradens arī atzina, ka, izvērtējot sistēmu kopumā, secināts, ka uzraugošajām iestādēm trūkst instrumentu, lai kontrolētu un uzraudzītu sistēmu. Tādējādi EM virzīs grozījumus noteikumos, lai šo situāciju mainītu.
Jau vēstīts, ka šodien Ašeradens Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē informēs par īstenotajām pārbaudēm un to rezultātiem, izvērtējot AER koģenerācijas elektrostacijas, kas uzsākušas darbību ar pazeminātu jaudu, tajā skaitā arī tādas, kas nav noslēgušas līgumu par obligāto iepirkumu.
Tāpat ministrs informēs par tālākajiem soļiem OIK saņēmēju un kopējās OIK sistēmas auditēšanā, kā arī izstrādātajiem grozījumiem normatīvajos aktos, lai pastiprinātu valsts atbalstu saņemošo elektrostaciju kontroli.
Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde notiks plkst.10, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēžu zālē Jēkaba ielā 10/12, 409.telpā.
Pēc publiski izskanējušās informācijas par iespējamām neatbilstībām vairākās koģenerācijas stacijās, EM izveidotā Kontroles grupa īstenoja pirmo astoņu koģenerācijas elektrostaciju ārkārtas elektrostacijas pārbaudes. Kontroles grupa veica pārbaudes uzņēmumos SIA "Briedis būve", SIA "Madonas Eko", SIA "Tektus", SIA "E Strenči", SIA "Elektro Rīdzene", SIA "E Seda", SIA "Rīgas Enerģija", kā arī SIA "M parks".
Notikušās pārbaudes apliecina, ka elektroenerģijas ražošana koģenerācijas elektrostacijās pašlaik nenotiek un pamatoti ticams, ka elektroenerģija tikusi ražota vienīgi uz 72 stundu pārbaudes laiku, secinājusi ministrija.
Kaspars
reptilis
aha