Lai gan vairāki juristi atzinuši, ka ECT lēmums Čalovska lietā ir smags pārmetums AT, tiesa kategoriski atsakās no komentāriem, vai minētais lēmums norāda uz nekvalitatīvu darbu.
"Likums "Par tiesu varu" liedz tiesnesim sniegt atskaiti vai paskaidrojumus par to, kā izskatīta konkrētā lieta, vai arī izpaust apspriedes laikā izteiktos viedokļus. Līdz ar to tiesneši atturas no pieņemto nolēmumu komentēšanas arī saistībā ar citu tiesu pieņemtajiem nolēmumiem konkrētajās lietās," klāstīja B.Kataja.
Viņa tāpat uzsvēra, ka AT nekomentēs arī līdzšinējos Latvijas zaudējumus ECT.
"Publiskajā telpā tiek akcentētas tās ECT lietas, kurās Latvija ir zaudējusi. Taču daudz nemanāmāka ir statistika par to, cik lietās ir ECT lēmums nepieņemt lietu izskatīšanā vai, izskatot lietu, Eiropas cilvēktiesību un pamatbrīvību konvencijas pārkāpumi nav konstatēti," norādīja B.Kataja.
2012.gadā ECT no Latvijas tālākai izskatīšanai ir nodoti 286 iesniegumi. Savukārt no jau reģistrētajiem iesniegumiem arī par iepriekšējiem gadiem 2012.gadā ir noraidīti 296 iesniegumi. 2012.gadā ECT pasludinājusi 41 spriedumu vai lēmumu Latvijas lietās, no tiem 55% gadījumu pārkāpumi nav konstatēti, uzsvēra B.Kataja.
Jau vēstīts, ka konstitucionālo un administratīvo tiesību eksperts Edgars Pastars iepriekš norādījis - ECT ātrais lēmums kibernoziegumos apsūdzētā Denisa Čalovska lietā ir ļoti smags signāls Ministru kabinetam un Augstākajai tiesai Latvijā.