Ministru kabinetam tika dots uzdevums līdz šā gada februāra beigām iesniegt Saeimā nepieciešamos likumprojektus, kas paredz iespēju ikvienam diasporas loceklim, kurš ieguvis izglītību vai darba pieredzi ārvalstīs efektīvi piedalīties Latvijas valsts un pašvaldību darbībā, kā arī pildīt valsts civildienestu atbilstoši savām spējām, izglītībai un kvalifikācijai.
Valsts kancelejā norādīja, ka Diasporas likuma izstrādes gaitā tika secināts, ka starptautisko organizāciju dienestos strādājošie Latvijas piederīgie izrāda interesi par iespējām uz laiku iekļauties Latvijas valsts dienestā. Attiecīgie profesionāļi to ir gatavi darīt personisku motīvu dēļ un pastāvīgo starptautisko dienestu pārtraukt ar bezalgas atvaļinājumu.
Valsts kancelejā atzina, ka, paredzot īpašu kārtību diasporas locekļu iesaistei valsts civildienestā, uzsvars tiktu likts uz konkrētā diasporas locekļa izglītību un profesionālo pieredzi darbā ārvalstīs, līdz ar to lēmums par personas iecelšanu ierēdņa amatā būtu balstīts tieši uz personas unikālo pieredzi un kvalifikāciju.
Paredzēts, ka personu iecels ierēdņa amatā ar iestādes vadītāja rīkojumu. Saskaņā ar izstrādāto likumprojektu, lēmums tiks pieņemts nerīkojot atklātu pretendentu konkursu, bet balstoties uz personas izglītību un profesionālo pieredzi.
Ierēdņa amatā ieceltās personas atlīdzība tiks noteikta saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu un uz tā pamata izdotajiem normatīvajiem tiesību aktiem.
Minētais likumprojekts vēl jāizskata Ministru kabinetā, bet gala lēmums jāpieņem Saeimā.
ES
Piks
Konstance